Kdo je to?
Kdo je to, byl Mentor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mentor? Lidé, profese

Kdo je to Mentor?

Jaký je význam slova Mentor? Co to znamená?

Mentor je osoba, která poučuje (mentoruje), kárá mravy a podobně. Jedná se o výraz používaný k pojmenování člověka vyššího věku nebo osoby s bohatými životními zkušenostmi. Tento člověk je rádcem a pomocníkem mladším lidem, kterým předává své zkušenosti a je pro ně současně vzorem. Napomáhá také dalšímu rozvoji a sebepoznání mladého člověka, rozvíjí jeho schopnosti a dovednosti. Mentor umí naslouchat, chová se chápavě, podporuje a vede svého svěřence, ale zůstává objektivní a důsledný.
Historický původ názvu pochází ze jména Odysseova přítele, který se staral o výchovu a vedení Odysseova syna. Jeho jméno Mentór pak postupně zlidovělo. V současnosti může mentor plnit různé úlohy.Kdo je to, byl Mentor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mentor? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Mentor s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Gustin? Znáte pojem Katarze? Vzpomněli byste si na význam slova Espresso? Pamatujete si definici pojmu Fax?

Klíčová slova: Mentor, formulace, termín, kdo to je, heslo, význam slova, wiki, informace, profese, přesný význam, přesný výraz, popis, slovo, popis, vysvětlení

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mentor

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mentor? Kdo to byl Mentor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mentor? Definice pojmu Mentor je v kategorii profese. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Mentor i v jiné kategorii než je sekce profese.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.