Kdo je to?
Kdo je to, byl Mentor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mentor? Lidé, profese

Kdo je to Mentor?

Jaký je význam slova Mentor? Co to znamená?

Mentor je osoba, která poučuje (mentoruje), kárá mravy a podobně. Jedná se o výraz používaný k pojmenování člověka vyššího věku nebo osoby s bohatými životními zkušenostmi. Tento člověk je rádcem a pomocníkem mladším lidem, kterým předává své zkušenosti a je pro ně současně vzorem. Napomáhá také dalšímu rozvoji a sebepoznání mladého člověka, rozvíjí jeho schopnosti a dovednosti. Mentor umí naslouchat, chová se chápavě, podporuje a vede svého svěřence, ale zůstává objektivní a důsledný.
Historický původ názvu pochází ze jména Odysseova přítele, který se staral o výchovu a vedení Odysseova syna. Jeho jméno Mentór pak postupně zlidovělo. V současnosti může mentor plnit různé úlohy.Kdo je to, byl Mentor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Mentor? Lidé, profese

Definici slova Mentor můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Gustin? Pamatujete si definici pojmu Placebo? Vzpomněli byste si na význam slova Jistina? Vzpomněli byste si na význam slova Relé?

Klíčová slova: popis, synonymum, slovo, vysvětlení, profese, přesný význam, přesný výraz, co znamená, definice, etymologie, Mentor, význam pojmu, kdo je Mentor?, původ slova, pojem

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Mentor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Mentor? Kdo to byl Mentor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mentor? Definice pojmu Mentor se nachází v kategorii profese. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, text, definici, dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Mentor i v jiné kategorii než v profese.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.