Kdo je to?
Kdo je to, byl Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sedlák? Lidé, profese

Kdo je to Sedlák?

Co znamená a jaký je význam slova Sedlák?

Sedlák je označení pro druh zemědělce. Dnes se toto označení již příliš nevyužívá, ale jednalo se majetnějšího zemědělce, který měl obytný dům a hospodářství – statek. Sedlák býval ve vsi největším hospodářem, další majitelé půdy měli jiná označení – například malorolníci, baráčníci, chalupníci a další.
Jako oficiální označení začala slovo sedlák používat vrchnost při vytváření různých nařízení a oznámení, řádů, ve kterých se nařizovala pravidla pro daná panství. Sedlák svůj statek řídil, nařizoval, co a kdy se bude dělat, a snažil se, aby jeho hospodářství dosahovalo co nejlepších výsledků a vysokých výnosů. Byl to zkušený hospodář, který měl úctu sousedů i podřízených a byl spjat s tradičním chodem vesnice.Kdo je to, byl Sedlák? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sedlák? Lidé, profese

Tento text (Sedlák) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova SPU? Vzpomněli byste si na význam slova Právo šaría? Znáte pojem Větný ekvivalent? Znáte pojem Common Rail?

Klíčová slova: co je to Sedlák?, slovo, význam slova, synonymum, informace, co znamená, definice, etymologie, wiki, termín, význam pojmu, popis, Sedlák, přesný výraz, vysvětlení

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Co znamená Sedlák? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Sedlák? Kdo to byl Sedlák? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sedlák? Definice pojmu Sedlák je v sekci profese. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Sedlák i v jiných kategoriích (než profese).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.