Kdo je to?
Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Josef Mašín?

Kdo je to Josef Mašín? Stručný životopis

Josef Mašín, syn československého důstojníka stejného jména, byl členem protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Tu vytvořil společně se svým bratrem Ctiradem. Skupina přepadla dvě služebny SNB. Při přepadení zabili dva příslušníky SNB, jednoho z nich zastřelil právě Josef Mašín. Přepadli také vůz s výplatami a zastřelili pokladníka. V roce 1953 uprchli do Západního Berlína a v roce 1954 se dostali do USA, kde vstoupili do zvláštních jednotek a působili také jako instruktoři. Po pěti letech splnili podmínky pro získání amerického občanství a odešli do civilu. Začali podnikat, Josef Mašín se pak osamostatnil a zaměřil se obchodně na letadla, kovy a slitiny a také na počítačové čipy.
V ČR byl v roce 2008 vyznamenán čestnou plaketou předsedy vlády, kterou mu udělil Mirek Topolánek a v době pohřbu jeho bratra Ctirada také vyznamenání Zlaté lípy.Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Sdílejte tuto stránku s osobností Josef Mašín s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Josef Mašín

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1932
Místo narození: Lošany u Kolína

Víte, co je to Developer? Znáte pojem Svědomí? Vzpomněli byste si na význam slova Acerola? Pamatujete si definici pojmu Euroval?

Klíčová slova: co je to Josef Mašín?, synonymum, slovo, heslo, wiki, přesný výraz, popis, význam slova, původ slova, Josef Mašín, význam, co znamená, kdo je Josef Mašín?, formulace, popis

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Josef Mašín? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Josef Mašín? Kdo to byl Josef Mašín? Kdy se narodil Josef Mašín? Kde se narodil Josef Mašín? Josef Mašín je v sekci zločin. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Josef Mašín dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mašín i v jiné kategorii než je zločin.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?