Kdo je to?
Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Josef Mašín?

Kdo je to Josef Mašín? Stručný životopis

Josef Mašín, syn československého důstojníka stejného jména, byl členem protikomunistické odbojové skupiny bratří Mašínů. Tu vytvořil společně se svým bratrem Ctiradem. Skupina přepadla dvě služebny SNB. Při přepadení zabili dva příslušníky SNB, jednoho z nich zastřelil právě Josef Mašín. Přepadli také vůz s výplatami a zastřelili pokladníka. V roce 1953 uprchli do Západního Berlína a v roce 1954 se dostali do USA, kde vstoupili do zvláštních jednotek a působili také jako instruktoři. Po pěti letech splnili podmínky pro získání amerického občanství a odešli do civilu. Začali podnikat, Josef Mašín se pak osamostatnil a zaměřil se obchodně na letadla, kovy a slitiny a také na počítačové čipy.
V ČR byl v roce 2008 vyznamenán čestnou plaketou předsedy vlády, kterou mu udělil Mirek Topolánek a v době pohřbu jeho bratra Ctirada také vyznamenání Zlaté lípy.Kdo je to Josef Mašín? Životopis Josef Mašín, lidé, osobnosti z zločin

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Mašín? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Josef Mašín

Národnost: česká
Datum narození: 8. března 1932
Místo narození: Lošany u Kolína

Znáte pojem Legenda? Víte, co je to Melanom? Víte, co je to Brexit? Pamatujete si definici pojmu Omeprazol?

Klíčová slova: informace, kdo to je, kdo je Josef Mašín?, co je to Josef Mašín?, vysvětlení, přesný výraz, Josef Mašín, wiki, pojem, definice, význam slova, přesný význam, popis, slovo, původ slova

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Josef Mašín?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Josef Mašín? Kdo to byl Josef Mašín? Kdy se narodil Josef Mašín? Kde se narodil Josef Mašín? Josef Mašín je v kategorii zločin. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Josef Mašín například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Mašín i v jiné kategorii než je zločin.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?