Kdo je to?
Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Kdo je to Gandalf?

Co znamená a jaký je význam slova Gandalf?

Gandalf je jméno čaroděje z knih J.R.R. Tolkiena. Vystupoval pod různými jmény, často byl nazýván například Gandalf Šedý, šedý poutník a podobně. Nosil dlouhé vousy, široký plášť, dlouhou hůl a špičatý klobouk. Bojoval proti zlým silám ve Středozemi. Byl účastníkem tažení proti drakovi Šmakovi a poznal moc Jednoho prstenu. Podařilo se mu najít způsob, jak tento prsten zničit.
Jako člen Společenstva Prstenu pomáhal Frodovi na výpravě s Prstenem. V boji s balrogem se zřítil z mostu a vrátil se zpět jako Gandalf Bílý. Byl jedním z těch, kteří zásadně přispěli k vítězství v bitvě o prsten a moc a sjednocení království. Společně s dalšími strážci pak odplul do Zemí Neumírajících.Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Sdílejte tuto stránku se slovem Gandalf se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Škrob? Vzpomněli byste si na význam slova Vrstevnice? Znáte pojem Sandbox? Znáte pojem Kyberpunk?

Klíčová slova: synonymum, heslo, kdo to je, fikce, pojem, co znamená, původ slova, význam slova, popis, etymologie, význam pojmu, definice, Gandalf, slovo, přesný význam

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Gandalf, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Gandalf? Kdo to byl Gandalf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gandalf? Definice pojmu Gandalf je v kategorii fikce. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Gandalf v jiné sekci než fikce.