Kdo je to?
Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Kdo je to Gandalf?

Co znamená a jaký je význam slova Gandalf?

Gandalf je jméno čaroděje z knih J.R.R. Tolkiena. Vystupoval pod různými jmény, často byl nazýván například Gandalf Šedý, šedý poutník a podobně. Nosil dlouhé vousy, široký plášť, dlouhou hůl a špičatý klobouk. Bojoval proti zlým silám ve Středozemi. Byl účastníkem tažení proti drakovi Šmakovi a poznal moc Jednoho prstenu. Podařilo se mu najít způsob, jak tento prsten zničit.
Jako člen Společenstva Prstenu pomáhal Frodovi na výpravě s Prstenem. V boji s balrogem se zřítil z mostu a vrátil se zpět jako Gandalf Bílý. Byl jedním z těch, kteří zásadně přispěli k vítězství v bitvě o prsten a moc a sjednocení království. Společně s dalšími strážci pak odplul do Zemí Neumírajících.Kdo je to, byl Gandalf? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Gandalf? Lidé, fikce

Zaujalo vás slovo, termín Gandalf? Potom se podělte se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Prokura? Znáte pojem Globalizace? Vzpomněli byste si na význam slova Katarze? Pamatujete si definici pojmu Espresso?

Klíčová slova: vysvětlení, co znamená, informace, kdo je Gandalf?, fikce, formulace, popis, synonymum, kdo to je, etymologie, přesný výraz, pojem, Gandalf, definice, termín

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Gandalf, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gandalf? Kdo to byl Gandalf? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Gandalf? Definice pojmu Gandalf se nachází v sekci fikce. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie fikce.