Kdo je to?
Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Kdo je to Dragoun?

Jaký je význam slova Dragoun? Co to znamená?

Dragoun je název vojenské profese. Jednalo se o příslušníka jízdní pěchoty. Vznik tohoto vojenského povolání lze datovat do 16. století. Dragoun, přestože jezdil na koni, nepatřil k jezdectvu, protože bojoval stylem pěchoty.
Pojmenování získala tato profese podle používané zbraně. Tou byla drago – krátká mušketa, nebo karabina. Samotné slovo vychází ze spojení plivat oheň, což mělo připomínat oheň a kouř při výstřelu.Kdo je to, byl Dragoun? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dragoun? Lidé, historie

Definici slova Dragoun můžete sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Arboretum? Pamatujete si definici pojmu Opruzenina? Víte, co je to Kyška? Vzpomněli byste si na význam slova Hypotonický nápoj?

Klíčová slova: co znamená, formulace, popis, heslo, význam slova, slovo, význam pojmu, co je to Dragoun?, informace, etymologie, termín, původ slova, přesný výraz, popis, Dragoun

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Dragoun? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Dragoun? Kdo to byl Dragoun? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dragoun? Definice pojmu Dragoun se nachází v kategorii historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Dragoun i v jiné kategorii než v historie.