Kdo je to?
Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Kdo je to Jirchář?

Co znamená a jaký je význam slova Jirchář?

Slovo jirchář označuje zaniklé řemeslo. Jircháři se zabývali zpracováním kůží. Kůže zbavovali srsti a tukové vrstvy. Součástí postupu bylo máčení kůží v různých roztocích, v louhu a podobně. Bylo známo, že jirchářské dílny i na středověké poměry nevábně zapáchaly, proto byly často umístěny na okrajích měst. Dnes je připomíná už jen někde se vyskytující název ulice Jirchářská.Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Jirchář? s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Lýko? Znáte pojem Last minute? Vzpomněli byste si na význam slova Ischias? Pamatujete si definici pojmu Metronom?

Klíčová slova: termín, slovo, kdo je Jirchář?, kdo to je, synonymum, historie, informace, co je to Jirchář?, původ slova, pojem, formulace, wiki, popis, popis, význam pojmu

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Jirchář, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jirchář? Kdo to byl Jirchář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jirchář? Definice pojmu Jirchář je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Jirchář hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.