Kdo je to?
Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Kdo je to Jirchář?

Co znamená a jaký je význam slova Jirchář?

Slovo jirchář označuje zaniklé řemeslo. Jircháři se zabývali zpracováním kůží. Kůže zbavovali srsti a tukové vrstvy. Součástí postupu bylo máčení kůží v různých roztocích, v louhu a podobně. Bylo známo, že jirchářské dílny i na středověké poměry nevábně zapáchaly, proto byly často umístěny na okrajích měst. Dnes je připomíná už jen někde se vyskytující název ulice Jirchářská.Kdo je to, byl Jirchář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jirchář? Lidé, historie

Definici slova Jirchář můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Lepek? Pamatujete si definici pojmu Koronarografie? Pamatujete si definici pojmu Movember? Vzpomněli byste si na význam slova Karnitin?

Klíčová slova: co znamená, definice, slovo, etymologie, co je to Jirchář?, historie, Jirchář, vysvětlení, wiki, popis, informace, popis, kdo je Jirchář?, synonymum, pojem

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Jirchář, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jirchář? Kdo to byl Jirchář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jirchář? Definice pojmu Jirchář se nachází v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.