Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Jagellonský?

Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Stručný životopis

Ludvík Jagellonský byl českým a uherským králem. Na trůně vystřídal svého otce Vladislava Jagellonského. V Čechách se zdržoval minimálně, většinu času trávil v Polsku. Jako panovník byl slabý. Musel řešit útoky Turků a jejich expanzi do Evropy. V roce 1526, po prohrané bitvě u Moháče, se prchající Ludvík utopil v bažině. Mužské potomky neměl a na český trůn se po jeho smrti dostali Habsburkové.



Kdo byl Ludvík Jagellonský? Životopis Ludvík Jagellonský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Sdílejte tuto stránku s osobností Ludvík Jagellonský s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Ludvík Jagellonský

Národnost: polská
Datum narození: 1.7.1506
Místo narození: Budín
Datum úmrtí: 29.8.1526

Víte, co je to Tumor? Znáte pojem Příkon? Vzpomněli byste si na význam slova Perzekuce? Pamatujete si definici pojmu Halloween?

Klíčová slova: heslo, wiki, Ludvík Jagellonský, co je to Ludvík Jagellonský?, význam pojmu, přesný význam, význam, původ slova, popis, panovníci, pojem, slovo, synonymum, význam slova, kdo je Ludvík Jagellonský?

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Ludvík Jagellonský? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Ludvík Jagellonský? Kdo to byl Ludvík Jagellonský? Kdy se narodil Ludvík Jagellonský? Kde se narodil Ludvík Jagellonský? Kdy zemřel Ludvík Jagellonský? Ludvík Jagellonský je v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Ludvík Jagellonský dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Jagellonský i v jiné kategorii než je panovníci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.