Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Buddha?

Kdo to byl Buddha? Stručný životopis

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Buddha? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Víte, co je to Bios? Znáte pojem Špalda? Vzpomněli byste si na význam slova Želírovací cukr? Pamatujete si definici pojmu Emotikon?

Klíčová slova: přesný výraz, význam, formulace, wiki, definice, termín, význam pojmu, popis, pojem, Buddha, etymologie, přesný význam, popis, význam slova, co znamená

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Buddha? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Buddha? Kdo to byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha je v sekci náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Buddha dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.