Kdo je to?
Kdo je to, byl Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heretik? Lidé, náboženství

Kdo je to Heretik?

Jaký je význam slova Heretik? Co to znamená?

Heretik neboli kacíř či bludař je zastánce takové víry, která se odlišuje od názorů oficiální církve. Jako heretik může být označen i ten, kdo vyjadřuje názor, který není na náboženství založen, na nějakou tzv. ortodoxní věc. Původ pojmenování je ve slově katar, jednalo se o stoupence náboženského hnutí středověké Francie. Ti byli vyhlazeni ve 13. století, když proti nim byly vypraveny křížové výpravy.
Vůči heretikům bylo běžně používáno násilí, byli vyhledáváni a pronásledováni inkvizitory, později byli exkomunikováni.Kdo je to, byl Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heretik? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Heretik sdílet s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Menstruace? Znáte pojem HTTPs? Vzpomněli byste si na význam slova Karbon? Pamatujete si definici pojmu Nomen omen?

Klíčová slova: přesný výraz, kdo to je, vysvětlení, etymologie, termín, Heretik, slovo, co je to Heretik?, popis, význam pojmu, kdo je Heretik?, náboženství, význam, informace, co znamená

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Heretik, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Heretik? Kdo to byl Heretik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heretik? Definice pojmu Heretik se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.