Kdo je to?
Kdo je to, byl Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heretik? Lidé, náboženství

Kdo je to Heretik?

Jaký je význam slova Heretik? Co to znamená?

Heretik neboli kacíř či bludař je zastánce takové víry, která se odlišuje od názorů oficiální církve. Jako heretik může být označen i ten, kdo vyjadřuje názor, který není na náboženství založen, na nějakou tzv. ortodoxní věc. Původ pojmenování je ve slově katar, jednalo se o stoupence náboženského hnutí středověké Francie. Ti byli vyhlazeni ve 13. století, když proti nim byly vypraveny křížové výpravy.
Vůči heretikům bylo běžně používáno násilí, byli vyhledáváni a pronásledováni inkvizitory, později byli exkomunikováni.Kdo je to, byl Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heretik? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Heretik sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Bašavel? Pamatujete si definici pojmu Plast? Vzpomněli byste si na význam slova Inzulín? Vzpomněli byste si na význam slova Motto?

Klíčová slova: informace, pojem, původ slova, etymologie, wiki, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, náboženství, přesný význam, význam slova, formulace, termín, význam, definice

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Heretik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Heretik? Kdo to byl Heretik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heretik? Definice pojmu Heretik se nachází v kategorii náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.