Kdo je to?
Kdo je to, byl Puritán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritán? Lidé, náboženství

Kdo je to Puritán?

Jaký je význam slova Puritán? Co to znamená?

Puritán je příslušník křesťanské církve, která patří mezi reformované (též protestantské) a vznikla v 16. století ve Velké Británii. Mezi hlavní zásady puritánů patří "očista" víry a bohoslužeb, velká (až fanaticky působící) zbožnost. Vzhledem k jejich ortodoxním názorům se slovo puritán vžilo jako běžné označení pro člověka s velmi konzervativními názory na morálku. Asi nejvíce puritánů dnes žije ve Spojených státech amerických (kvakeři, baptisté).Kdo je to, byl Puritán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Puritán? Lidé, náboženství

Definici slova Puritán můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Smartphone? Pamatujete si definici pojmu Fejeton? Vzpomněli byste si na význam slova Maizena? Vzpomněli byste si na význam slova Kapary?

Klíčová slova: kdo to je, heslo, formulace, původ slova, termín, co je to Puritán?, vysvětlení, slovo, definice, přesný výraz, význam, etymologie, náboženství, pojem, co znamená

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Puritán

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Puritán? Kdo to byl Puritán? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Puritán? Definice pojmu Puritán patří do sekce náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Puritán i v jiné kategorii než je sekce náboženství.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.