Kdo je to?
Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Bazilišek?

Co znamená a jaký je význam slova Bazilišek?

Bazilišek je tvor z dávných bájí. Znám byl již v antice, vyskytoval se v řeckých mýtech, kde byl popisován jako had, nesoucí na hlavě bílý diadém. Bazilišek žil na poušti, byl údajně vládcem hadů a na rozdíl od obyčejného hada se pohyboval s hlavou vztyčenou vzhůru.
Jednalo se o jedovaté stvoření, které ničilo vše kolem sebe. Měl mít také pohled, který dokázal usmrtit nebo proměnit v kámen, proto se na něj bylo možno podívat pouze pomocí zrcadla. Baziliška bylo možno zabít s pomocí lasičky nebo promyky.Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Definici slova Bazilišek můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Slabika? Znáte pojem Spirulina? Vzpomněli byste si na význam slova Hidžáb? Pamatujete si definici pojmu Extrahovat?

Klíčová slova: synonymum, pojem, termín, Bazilišek, popis, definice, význam pojmu, co je to Bazilišek?, wiki, vysvětlení, význam, původ slova, přesný význam, informace, heslo

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bazilišek

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bazilišek? Kdo to byl Bazilišek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bazilišek? Definice pojmu Bazilišek patří do sekce nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo řekněme třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Bazilišek i jinde než v sekci než v nadpřirozené.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.