Kdo je to?
Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Bazilišek?

Co znamená a jaký je význam slova Bazilišek?

Bazilišek je tvor z dávných bájí. Znám byl již v antice, vyskytoval se v řeckých mýtech, kde byl popisován jako had, nesoucí na hlavě bílý diadém. Bazilišek žil na poušti, byl údajně vládcem hadů a na rozdíl od obyčejného hada se pohyboval s hlavou vztyčenou vzhůru.
Jednalo se o jedovaté stvoření, které ničilo vše kolem sebe. Měl mít také pohled, který dokázal usmrtit nebo proměnit v kámen, proto se na něj bylo možno podívat pouze pomocí zrcadla. Baziliška bylo možno zabít s pomocí lasičky nebo promyky.Kdo je to, byl Bazilišek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bazilišek? Lidé, nadpřirozené

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Bazilišek? s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to QOS? Víte, co je to GSM? Pamatujete si definici pojmu Absolutno? Pamatujete si definici pojmu Fyzioterapie?

Klíčová slova: kdo je Bazilišek?, nadpřirozené, wiki, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, význam, definice, Bazilišek, přesný význam, slovo, co znamená, informace, termín, etymologie

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Bazilišek

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Bazilišek? Kdo to byl Bazilišek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bazilišek? Definice pojmu Bazilišek je v kategorii nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít pojem, slovo, termín, výraz třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Bazilišek i v jiné kategorii než je sekce nadpřirozené.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.