Kdo je to?
Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Sdílejte tuto stránku se slovem Upír s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem HDP? Vzpomněli byste si na význam slova Napoleonský komplex? Víte, co je to Kyberšikana? Znáte pojem Fax?

Klíčová slova: definice, wiki, přesný význam, informace, význam slova, kdo je Upír?, význam pojmu, popis, význam, co je to Upír?, popis, etymologie, heslo, vysvětlení, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Upír

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Upír? Kdo to byl Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír je v kategorii nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Upír hledat i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.