Kdo je to?
Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Upír?

Jaký je význam slova Upír? Co to znamená?

1. Upír nebo také vampýr je nadpřirozená bytost, která podle mytologie (zejména u slovanských národů) ožívá v noci a saje lidem krev. Bývá vysoký, v tmavém oblečení, s bledou pokožkou, nesnáší slunce. Upírem se podle tradice mohl stát člověk, který zemřel nepřirozenou nebo násilnou smrtí, nepokřtěné dítě nebo člověk, který nějak vybočoval ze společnosti, např. byl nějak postižený, měl srostlé obočí apod. Na ochranu proti upírům se na tělech zemřelých prováděla různý protivampýrská opatření - probodnutí srdce kůlem, spálení těla, někdy měl mrtvý v ústech vražený kámen či cihlu. Existují poměrně staré archeologické nálezy podobných opatření. Nejznámějším upírem je hrabě Drákula z rumunské Transylvánie(inspirovaný skutečným rumunským panovníkem Vladem Tepesem - Naražečem - své oběti nechával zaživa narážet na kůl) proslavený románem Brama Stokera. V současné době jsou upíři postavami populárních filmů (série Stmívání) nebo seriálů (Upíří deníky).
2. Jihoamerický druh netopýra, který saje krev zvířatům, někdy i lidem, a je nebezpečný, protože často přenáší vzteklinu.Kdo je to, byl Upír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Upír? Lidé, nadpřirozené

Zaujalo vás slovo, termín Upír? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to HDP? Znáte pojem Deviza? Vzpomněli byste si na význam slova Ratan? Pamatujete si definici pojmu Hip hop?

Klíčová slova: co je to Upír?, definice, přesný výraz, pojem, přesný význam, původ slova, vysvětlení, Upír, synonymum, wiki, popis, termín, informace, heslo, význam pojmu

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Upír, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Upír? Kdo to byl Upír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Upír? Definice pojmu Upír se nachází v sekci nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Upír i jinde než v sekci než v nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.