Kdo je to?
Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Kdo je to Cizinec?

Co znamená a jaký je význam slova Cizinec?

Cizinec je osoba, která není občanem ČR. Statut cizince je definován v cizineckém zákoně. Jedná se tedy o člověka, který je občanem EU nebo občanem více států, popřípadě nemá žádné občanství nebo své původní občanství ztratil. Pokud má někdo české občanství i občanství dalšího státu, cizincem není. Cizinci se dělí do několika kategorií, na azylanty, žadatele o azyl, osoby s povolením trvalého pobytu a osoby s povolením přechodného pobytu.
Listina základních práv a svobod uděluje cizincům stejná práva, jaká mají ostatní občané. To se týká oblasti občanského a veřejného práva, ne však v pobytovém nebo volebním právu. Výdělečné právo upravuje zákon o zaměstnanosti. Důležité je právo na trvalý pobyt, které však může být ze zákonem daných důvodů zrušeno.Kdo je to, byl Cizinec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cizinec? Lidé, národnost

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Cizinec s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Městys? Znáte pojem AGROFERT? Pamatujete si definici pojmu Silikon? Víte, co je to Moderní pětiboj?

Klíčová slova: vysvětlení, kdo je Cizinec?, heslo, význam slova, wiki, definice, synonymum, přesný výraz, kdo to je, formulace, co znamená, termín, etymologie, význam, národnost

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Cizinec, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Cizinec? Kdo to byl Cizinec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cizinec? Definice pojmu Cizinec se nachází v sekci národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Cizinec hledat i v jiných kategoriích (než národnost).

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.