Kdo je to?
Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Walt Disney?

Kdo to byl Walt Disney? Stručný životopis

Walt Disney byl známým producentem a tvůrcem animovaných filmů. Narodil se v Chicagu, ale celé své dětství strávil na farmě v Missouri. V šestnácti letech odsud odešel na univerzitu do Chicaga, kde studoval umění. Zde se seznámil s Ubem Iverksem,se kterým založil společnost zabývající se výrobou animovaných spotů. Ta však brzy zkrachovala. V roce 1923 přesídlili oba přátelé do Hollywoodu. Zde založil Walt Disney studio a sám se přestal věnovat práci animátora. Raději tvořil nové postavy a vymýšlel příběhy. V roce 1928 po několika méně úspěšných pokusech vytvořil myšáka Mickey Mouse, který okamžitě vzbudil velký ohlas.
Vždy se snažil udržet krok s nejnovějšími technologiemi, které uplatnil v příbězích populárních postaviček Pluta, Goofyho,Kačera Donalda a dalších. Kromě prací pro děti byl také tvůrcem vzdělávacích,dokumentárních, hraných i celovečerních filmů a majitelem dvou Disneylandů. Získal také řadu ocenění a Disney studia pokračují v jeho díle.Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Popis osobnosti Walt Disney můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Walt Disney

Národnost: USA
Datum narození: 5.12.1901
Místo narození: Chicago
Datum úmrtí: 15.12.1966

Víte, co je to Prvočíslo? Znáte pojem Kvadratura kruhu? Vzpomněli byste si na význam slova Hermafrodit? Pamatujete si definici pojmu Multitasking?

Klíčová slova: etymologie, termín, formulace, definice, podnikání, synonymum, kdo je Walt Disney?, wiki, kdo to je, popis, slovo, popis, přesný výraz, Walt Disney, informace

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Walt Disney?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Walt Disney? Kdo to byl Walt Disney? Kdy se narodil Walt Disney? Kde se narodil Walt Disney? Kdy zemřel Walt Disney? Walt Disney patří do sekce podnikání. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Walt Disney kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walt Disney i v jiné kategorii než je podnikání.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.