Kdo je to?
Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Walt Disney?

Kdo to byl Walt Disney? Stručný životopis

Walt Disney byl známým producentem a tvůrcem animovaných filmů. Narodil se v Chicagu, ale celé své dětství strávil na farmě v Missouri. V šestnácti letech odsud odešel na univerzitu do Chicaga, kde studoval umění. Zde se seznámil s Ubem Iverksem,se kterým založil společnost zabývající se výrobou animovaných spotů. Ta však brzy zkrachovala. V roce 1923 přesídlili oba přátelé do Hollywoodu. Zde založil Walt Disney studio a sám se přestal věnovat práci animátora. Raději tvořil nové postavy a vymýšlel příběhy. V roce 1928 po několika méně úspěšných pokusech vytvořil myšáka Mickey Mouse, který okamžitě vzbudil velký ohlas.
Vždy se snažil udržet krok s nejnovějšími technologiemi, které uplatnil v příbězích populárních postaviček Pluta, Goofyho,Kačera Donalda a dalších. Kromě prací pro děti byl také tvůrcem vzdělávacích,dokumentárních, hraných i celovečerních filmů a majitelem dvou Disneylandů. Získal také řadu ocenění a Disney studia pokračují v jeho díle.Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Walt Disney? s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Walt Disney

Národnost: USA
Datum narození: 5.12.1901
Místo narození: Chicago
Datum úmrtí: 15.12.1966

Víte, co je to Prvočíslo? Znáte pojem Kvadratura kruhu? Vzpomněli byste si na význam slova Hermafrodit? Pamatujete si definici pojmu Multitasking?

Klíčová slova: kdo to je, význam pojmu, pojem, termín, definice, podnikání, vysvětlení, přesný význam, formulace, heslo, popis, původ slova, slovo, co je to Walt Disney?, informace

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Walt Disney? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Walt Disney? Kdo to byl Walt Disney? Kdy se narodil Walt Disney? Kde se narodil Walt Disney? Kdy zemřel Walt Disney? Walt Disney je v sekci podnikání. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Walt Disney třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walt Disney i v jiné kategorii než je podnikání.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.