Kdo je to?
Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Walt Disney?

Kdo to byl Walt Disney? Stručný životopis

Walt Disney byl známým producentem a tvůrcem animovaných filmů. Narodil se v Chicagu, ale celé své dětství strávil na farmě v Missouri. V šestnácti letech odsud odešel na univerzitu do Chicaga, kde studoval umění. Zde se seznámil s Ubem Iverksem,se kterým založil společnost zabývající se výrobou animovaných spotů. Ta však brzy zkrachovala. V roce 1923 přesídlili oba přátelé do Hollywoodu. Zde založil Walt Disney studio a sám se přestal věnovat práci animátora. Raději tvořil nové postavy a vymýšlel příběhy. V roce 1928 po několika méně úspěšných pokusech vytvořil myšáka Mickey Mouse, který okamžitě vzbudil velký ohlas.
Vždy se snažil udržet krok s nejnovějšími technologiemi, které uplatnil v příbězích populárních postaviček Pluta, Goofyho,Kačera Donalda a dalších. Kromě prací pro děti byl také tvůrcem vzdělávacích,dokumentárních, hraných i celovečerních filmů a majitelem dvou Disneylandů. Získal také řadu ocenění a Disney studia pokračují v jeho díle.Kdo byl Walt Disney? Životopis Walt Disney, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Walt Disney? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Walt Disney

Národnost: USA
Datum narození: 5.12.1901
Místo narození: Chicago
Datum úmrtí: 15.12.1966

Víte, co je to Introvert? Víte, co je to Portské víno? Pamatujete si definici pojmu Filipojakubská noc? Pamatujete si definici pojmu Zápočtový list?

Klíčová slova: termín, slovo, význam, formulace, význam pojmu, podnikání, vysvětlení, význam slova, informace, kdo je Walt Disney?, synonymum, původ slova, co znamená, popis, wiki

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Walt Disney

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Walt Disney? Kdo to byl Walt Disney? Kdy se narodil Walt Disney? Kde se narodil Walt Disney? Kdy zemřel Walt Disney? Walt Disney je v kategorii podnikání. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Walt Disney řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Walt Disney i v jiné kategorii než je podnikání.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.