Kdo je to?
Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rom? s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Folikul? Víte, co je to Komaxit? Pamatujete si definici pojmu Základní kapitál? Pamatujete si definici pojmu Lymfodrenáž?

Klíčová slova: vysvětlení, etymologie, Rom, co znamená, kdo to je, informace, význam, význam slova, popis, pojem, definice, slovo, přesný výraz, popis, přesný význam

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Rom

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rom? Kdo to byl Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom je v kategorii národnost. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než národnost).