Kdo je to?
Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Kdo je to Rom?

Co znamená a jaký je význam slova Rom?

Rom je osoba, která byla dříve označována jako Cikán. Na Mezinárodním romském sjezdu roku 1971 požadovali Romové, aby se pro jejich příslušníky nadále nepoužívalo označení Cikán, ale jen Rom. Sinstká větev se k tomuto požadavku nepřipojila a odmítla ho.
Důvodem pro změnu bylo to, že pojmenování cikán nevytvořili sami Romové, je hanlivé, a proto by žádný Rom nemel jeho užíváním snižovat vlastní kulturu.



Kdo je to, byl Rom? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rom? Lidé, národnost

Budeme rádi, pokud budete definici slova Rom sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Folikul? Pamatujete si definici pojmu Nepasterizované pivo? Pamatujete si definici pojmu Základní kapitál? Vzpomněli byste si na význam slova Pracovní úraz?

Klíčová slova: informace, přesný význam, popis, kdo je Rom?, vysvětlení, pojem, synonymum, heslo, co je to Rom?, původ slova, Rom, co znamená, přesný výraz, formulace, definice

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Rom? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Rom? Kdo to byl Rom? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rom? Definice pojmu Rom se nachází v kategorii národnost. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Rom i v jiné sekci než v národnost.