Kdo je to?
Kdo je to, byl Asistent pedagoga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Asistent pedagoga? Lidé, Školství

Kdo je to Asistent pedagoga?

Co znamená a jaký je význam slova Asistent pedagoga?

Asistent pedagoga je pomáhající profese. Asistent je přidělen k žákovi s určitým znevýhodněním (nejčastěji zdravotním, např. autismus, Downům syndrom, mentální retardace) a pomáhá mu zvládat učení ve škole, nebo může být přidělen do jednotlivé třídy. V takovém případě je asistent k dispozici všem žákům, kteří jeho pomoc potřebují. Role asistentů je nenahraditelná při začleňování handicapovaných žáků do běžných tříd (tzv. inkluze, integrace), kdy asistenti pomáhají žákům překonat veškeré překážky. Pro výkon profese asistenta není podmínkou vysokoškolské vzdělání, je však nutno mít osvědčení o abslvování příslušného kurzu pro asistenty pedagoga. Jejich plat se zpravidla pohybuje přibližně na úrovni minimální mzdy.Kdo je to, byl Asistent pedagoga? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Asistent pedagoga? Lidé, Školství

Zaujalo vás slovo, termín Asistent pedagoga? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Kurděje? Znáte pojem Burleska? Znáte pojem Bipolární porucha? Víte, co je to Nacionalismus?

Klíčová slova: wiki, slovo, popis, heslo, pojem, význam pojmu, formulace, kdo je Asistent pedagoga?, co znamená, termín, Školství, Asistent pedagoga, původ slova, význam slova, kdo to je

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Asistent pedagoga, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Asistent pedagoga? Kdo to byl Asistent pedagoga? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Asistent pedagoga? Definice pojmu Asistent pedagoga se nachází v sekci Školství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Asistent pedagoga hledat i v jiných kategoriích (než Školství).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?