Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Xantipa? Potom se podělte se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Internet? Znáte pojem Habakuk? Vzpomněli byste si na význam slova Termínovaný vklad? Pamatujete si definici pojmu Exkláva?

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, etymologie, význam, Xantipa, kdo to je, slovo, termín, význam slova, vysvětlení, heslo, přesný význam, co je to Xantipa?, popis, původ slova

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Xantipa

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa patří do sekce historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též hledat výraz, termín, heslo, výraz kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Xantipa hledat i v jiných kategoriích (než historie).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.