Kdo je to?
Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Kdo je to Xantipa?

Co znamená a jaký je význam slova Xantipa?

Jako xantipa s malým "x" bývá označována hašteřivá, hádavá žena, megera. Toto označení vzniklo podle jména manželky antického filozofa Sókrata, proslaveného mj. citátem: "Vím, že nic nevím." Xantipa byla sice prý krásná, ale také měla výše zmíněnou nepříjemnou povahovou vlastnost.Kdo je to, byl Xantipa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Xantipa? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Xantipa? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Internet? Víte, co je to Moringa? Znáte pojem Lupus? Pamatujete si definici pojmu Bengalín?

Klíčová slova: původ slova, wiki, přesný význam, popis, heslo, přesný výraz, synonymum, formulace, význam slova, co je to Xantipa?, kdo to je, kdo je Xantipa?, definice, co znamená, etymologie

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Xantipa, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Xantipa? Kdo to byl Xantipa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Xantipa? Definice pojmu Xantipa je v kategorii historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Xantipa v jiné sekci než historie.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.