Kdo je to?
Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jan Svěrák?

Kdo je to Jan Svěrák? Stručný životopis

Jan Svěrák je scénárista a úspěšný režisér, který je jedním z mála držitelů ocenění Oscar za nejlepší cizojazyčný film. Je absolventem FAMU, již za studií byl velmi úspěšný s filmem Ropáci. Po dalších úspěšných celovečerních filmech přišel oscarový Kolja, nominaci na Oscara získal také film Obecná škola.
Jan Svěrák má několik Českých lvů a festivalových cen. Je zakladatelem produkční společnosti Biograf Jan Svěrák, která vyrábí filmy i pro jiné tvůrce. K jeho dalším proslulým filmům patří Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Kuky se vrací, Tři bratři, Po strništi bos a další.Kdo je to Jan Svěrák? Životopis Jan Svěrák, lidé, osobnosti z umělci

Tento text (Jan Svěrák) můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Jan Svěrák

Národnost: česká
Datum narození: 6. února 1965
Místo narození: Žatec

Víte, co je to Excel? Vzpomněli byste si na význam slova Amen? Pamatujete si definici pojmu Džuveč? Znáte pojem Renta?

Klíčová slova: význam, význam slova, kdo je Jan Svěrák?, co je to Jan Svěrák?, etymologie, synonymum, přesný význam, co znamená, informace, definice, kdo to je, popis, vysvětlení, heslo, Jan Svěrák

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Svěrák

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jan Svěrák? Kdo to byl Jan Svěrák? Kdy se narodil Jan Svěrák? Kde se narodil Jan Svěrák? Jan Svěrák je v kategorii umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Svěrák řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Svěrák i v jiné kategorii než je umělci.