Kdo je to?
Kdo je to, byl Antisemita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antisemita? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Antisemita?

Jaký je význam slova Antisemita? Co to znamená?

Antisemita je zastánce odporu, nepřátelského postoje a předpojatosti vůči židům – bez ohledu na to, zda se jedná o zástupce judaistické víry, příslušníky rasy nebo etnika. Antisemita je xenofob, který své názory a pocity vyjadřuje různě – může se jednat o osobní nenávist, která však vede až k násilným projevům, mnohdy organizovaným a skupinovým. Odstrašujícím příkladem násilného projevu je nacizmus v hitlerovském pojetí, který vedl ke genocidě.
Náboženští antisemité vycházejí z rozporů mezi judaismem a ostatními náboženstvími. Pronásledují všechny židy bez ohledu na to, zda židovské náboženství vyznávají, často velmi násilným způsobem. Ve středověku byly dokonce vydány zákony zakazující židovskou víru a židé byli vyháněni. V době osvícenství se antisemité soustředili především na základě idejí o vývoji ras, kdy byli židé považováni za rasu nižší. Současní antisemité jsou většinou extrémisticky zaměřeni a vybírají se některé z prvků antisionizmu.Kdo je to, byl Antisemita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Antisemita? Lidé, vlastnosti

Líbí se vám definice kdo je to Antisemita? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Cyklon? Znáte pojem Ferrata? Vzpomněli byste si na význam slova Polopřímka? Pamatujete si definici pojmu Xoxo?

Klíčová slova: vlastnosti, kdo je Antisemita?, význam, definice, popis, co znamená, vysvětlení, význam slova, význam pojmu, Antisemita, původ slova, popis, přesný význam, pojem, informace

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Antisemita

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Antisemita? Kdo to byl Antisemita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Antisemita? Definice pojmu Antisemita je v kategorii vlastnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít pojem, definici, text, výraz například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Antisemita i v jiné sekci než v vlastnosti.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.