Kdo je to?
Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Kdo je to Majordomus?

Jaký je význam slova Majordomus? Co to znamená?

Majordomus nebo také majordom je historické označení pro správce šlechtického dvora nebo paláce. Majordomus byl nadřízeným veškerého služebnictva. Ve Franské říši byli majordomové správci královského dvora a někteří z nich vešli do dějin a proslavili se, protože převzali práva panovníka v důsledku úpadku vládnoucí dynastie Merovejců (např. majordomus Karel Martel v roce 732 porazil Araby u Poitiers a tím jim zabránil v dalším pronikání do Evropy z Pyrenejského poloostrova).Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Majordomus? s blízkými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Abázie? Znáte pojem Hepa filtr? Vzpomněli byste si na význam slova Chemická kotva? Pamatujete si definici pojmu Firewall?

Klíčová slova: kdo je Majordomus?, etymologie, slovo, definice, co je to Majordomus?, wiki, význam slova, význam, vysvětlení, synonymum, popis, co znamená, termín, pojem, přesný význam

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Majordomus, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Majordomus? Kdo to byl Majordomus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Majordomus? Definice pojmu Majordomus je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, výraz řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Majordomus i v jiné sekci než v historie.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.