Kdo je to?
Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Kdo je to Majordomus?

Jaký je význam slova Majordomus? Co to znamená?

Majordomus nebo také majordom je historické označení pro správce šlechtického dvora nebo paláce. Majordomus byl nadřízeným veškerého služebnictva. Ve Franské říši byli majordomové správci královského dvora a někteří z nich vešli do dějin a proslavili se, protože převzali práva panovníka v důsledku úpadku vládnoucí dynastie Merovejců (např. majordomus Karel Martel v roce 732 porazil Araby u Poitiers a tím jim zabránil v dalším pronikání do Evropy z Pyrenejského poloostrova).Kdo je to, byl Majordomus? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Majordomus? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Majordomus? Potom se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Abázie? Znáte pojem Hepa filtr? Vzpomněli byste si na význam slova Chemická kotva? Pamatujete si definici pojmu Firewall?

Klíčová slova: co je to Majordomus?, popis, definice, význam pojmu, Majordomus, heslo, význam, wiki, informace, kdo je Majordomus?, kdo to je, vysvětlení, popis, přesný výraz, pojem

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Majordomus

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Majordomus? Kdo to byl Majordomus? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Majordomus? Definice pojmu Majordomus patří do sekce historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.