Kdo je to?
Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Kdo je to Rónin?

Co znamená a jaký je význam slova Rónin?

Rónin bylo pojmenování z doby feudalizmu. Jednalo se o samuraje, který z nějakého důvodu neměl pána. Róninův pán mohl například zemřít nebo samuraj ztratil z nejrůznějších příčin pánovu přízeň. Rónin musel dodržovat Bušidó, morální kodex samuraje, kterým se bojovník řídil a který stanovoval principy chování. Základem byla tato pravidla: upřímnost, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha, ctnost, úcta k předkům, snaha o sebezdokonalení a věrnost svému pánovi. Nejvíce róninů bylo v období Edo, kdy se zpřísnila pravidla pro samuraje. Do té doby mohl samuraj změnit pána nebo povolání a mohl se oženit s příslušnicí jiného klanu. Proto samurajové z nuznějších poměrů opouštěli za vlády šógunů své pány nebo utíkali a stávali se róniny.
V současném Japonsku je jako rónin označován student, který neuspěl u příjímací zkoušky a rok stráví přípravou na další zkoušku. V té době nenavštěvuje žádnou školu.Kdo je to, byl Rónin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Rónin? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Rónin? s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Neurologie? Znáte pojem Sladěnka? Vzpomněli byste si na význam slova Epilog? Pamatujete si definici pojmu Kyberšikana?

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, popis, co je to Rónin?, synonymum, význam pojmu, etymologie, wiki, význam, význam slova, kdo je Rónin?, informace, definice, přesný výraz, Rónin

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Rónin, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Rónin? Kdo to byl Rónin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Rónin? Definice pojmu Rónin je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat výraz, slovo, definici, slovíčko např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Rónin i v jiné kategorii než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.