Kdo je to?
Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Kdo je to Pluto?

Jaký je význam slova Pluto? Co to znamená?

Pluto je jméno boha, vládce podsvětí, z římské mytologie. Vyskytoval se i v novějších řeckých bájích, kde nahradil Háda. Ten vzbuzoval spíše negativní pocity a připomínal podsvětí.
Pluto byl manželem Persefony, kterou dle původní verze unesl, podle dalších pramenů se nejednalo o násilí a Pluto byl manželem milujícím, ale přísným. V dalších bájích byl spojován i s řeckým bohem bohatství Plútem, popřípadě dalším podsvětními bohy. Jeho jméno nese i malá planeta sluneční soustavy.Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Pluto se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Dna? Vzpomněli byste si na význam slova eBay? Vzpomněli byste si na význam slova Křivda? Znáte pojem Špecle?

Klíčová slova: Pluto, původ slova, co je to Pluto?, kdo je Pluto?, wiki, informace, pojem, význam slova, slovo, co znamená, význam pojmu, mytologie, heslo, popis, etymologie

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Pluto, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Pluto? Kdo to byl Pluto? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pluto? Definice pojmu Pluto je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem např. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než mytologie.