Kdo je to?
Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Kdo je to Pluto?

Jaký je význam slova Pluto? Co to znamená?

Pluto je jméno boha, vládce podsvětí, z římské mytologie. Vyskytoval se i v novějších řeckých bájích, kde nahradil Háda. Ten vzbuzoval spíše negativní pocity a připomínal podsvětí.
Pluto byl manželem Persefony, kterou dle původní verze unesl, podle dalších pramenů se nejednalo o násilí a Pluto byl manželem milujícím, ale přísným. V dalších bájích byl spojován i s řeckým bohem bohatství Plútem, popřípadě dalším podsvětními bohy. Jeho jméno nese i malá planeta sluneční soustavy.Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Tento text (Pluto) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Babí léto? Znáte pojem Rovník? Vzpomněli byste si na význam slova Antonymum? Pamatujete si definici pojmu Rýma?

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, popis, definice, význam pojmu, slovo, kdo to je, co je to Pluto?, synonymum, přesný výraz, význam slova, wiki, heslo, Pluto, formulace

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Co znamená Pluto? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Pluto? Kdo to byl Pluto? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pluto? Definice pojmu Pluto je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.