Kdo je to?
Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Kdo je to Pluto?

Jaký je význam slova Pluto? Co to znamená?

Pluto je jméno boha, vládce podsvětí, z římské mytologie. Vyskytoval se i v novějších řeckých bájích, kde nahradil Háda. Ten vzbuzoval spíše negativní pocity a připomínal podsvětí.
Pluto byl manželem Persefony, kterou dle původní verze unesl, podle dalších pramenů se nejednalo o násilí a Pluto byl manželem milujícím, ale přísným. V dalších bájích byl spojován i s řeckým bohem bohatství Plútem, popřípadě dalším podsvětními bohy. Jeho jméno nese i malá planeta sluneční soustavy.Kdo je to, byl Pluto? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pluto? Lidé, mytologie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pluto sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Babí léto? Znáte pojem Rovník? Vzpomněli byste si na význam slova Antonymum? Pamatujete si definici pojmu Rýma?

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, synonymum, definice, význam, pojem, popis, původ slova, přesný výraz, termín, informace, etymologie, mytologie, heslo, popis

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Pluto, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pluto? Kdo to byl Pluto? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pluto? Definice pojmu Pluto se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít pojem, text, definici, řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Pluto i v jiné sekci než je kategorie mytologie.