Kdo je to?
Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jaromír Nohavica?

Kdo je to Jaromír Nohavica? Stručný životopis

Jaromír Nohavica je zpěvák, textař, skladatel, kytarista a lidový písničkář. Tvořit a hrát začal již v dětském věku, hraje na více hudebních nástrojů. Nedokončil vysokoškolská studia a po několika zaměstnání se stal textařem na volné noze. Psal například pro Marii Rottrovou nebo Věru Špinarovou, vystupoval s kapelami i individuálně. Skládá i libreta a píše filmovou hudbu, za niž získal Českého lva. Ocenění získal i za album Divné století. Má také několik cen Anděl a od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy v oblasti umění.
Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem StB, po řadě mediálních kauz nerad komunikuje s tiskem. Svým fanouškům se hodně věnuje prostřednictvím internetu.Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Líbí se stručný životopis s osobou Jaromír Nohavica? Pak se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Jaromír Nohavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1953
Místo narození: Ostrava

Vzpomněli byste si na význam slova EPC? Víte, co je to Plichta? Znáte pojem Síla? Pamatujete si definici pojmu Elektronická peněženka?

Klíčová slova: termín, formulace, slovo, co je to Jaromír Nohavica?, význam slova, popis, informace, význam, popis, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, přesný význam, etymologie, původ slova

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Jaromír Nohavica? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jaromír Nohavica? Kdo to byl Jaromír Nohavica? Kdy se narodil Jaromír Nohavica? Kde se narodil Jaromír Nohavica? Jaromír Nohavica je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jaromír Nohavica dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nohavica i v jiné kategorii než je hudba.