Kdo je to?
Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Suk?

Kdo to byl Josef Suk? Stručný životopis

Josef Suk byl skladatel, učitel a houslista. Svým dílem se řadí k pozdnímu romantizmu a české hudební moderně. Byl žákem Antonína Dvořáka a také jeho zetěm. Patří k nejvýraznějším představitelům Dvořákovy školy. Josef Suk pařil k zakladatelům Českého kvarteta, se kterým koncertoval po celém světě.
Působil také jako pedagog a rektor pražské konzervatoře a vychoval řadu vynikajících absolventů, ke kterým patřili například Jaroslav Ježek nebo Bohuslav Martinů.Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Josef Suk s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Josef Suk

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1874
Místo narození: Křečovice
Datum úmrtí: 29. května 1935

Pamatujete si definici pojmu Molekula? Vzpomněli byste si na význam slova Zápustka? Vzpomněli byste si na význam slova Carnitin? Znáte pojem Daňové přiznání?

Klíčová slova: etymologie, význam slova, význam, původ slova, co znamená, pojem, vysvětlení, kdo to je, význam pojmu, Josef Suk, synonymum, popis, informace, definice, přesný význam

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Josef Suk? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Josef Suk? Kdo to byl Josef Suk? Kdy se narodil Josef Suk? Kde se narodil Josef Suk? Kdy zemřel Josef Suk? Josef Suk je v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Suk dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Suk i v jiné kategorii než je hudba.