Kdo je to?
Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Suk?

Kdo to byl Josef Suk? Stručný životopis

Josef Suk byl skladatel, učitel a houslista. Svým dílem se řadí k pozdnímu romantizmu a české hudební moderně. Byl žákem Antonína Dvořáka a také jeho zetěm. Patří k nejvýraznějším představitelům Dvořákovy školy. Josef Suk pařil k zakladatelům Českého kvarteta, se kterým koncertoval po celém světě.
Působil také jako pedagog a rektor pražské konzervatoře a vychoval řadu vynikajících absolventů, ke kterým patřili například Jaroslav Ježek nebo Bohuslav Martinů.Kdo byl Josef Suk? Životopis Josef Suk, slavní lidé, osobnosti z hudba

Zaujala vás biografie osobnosti Josef Suk? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Josef Suk

Národnost: česká
Datum narození: 4. ledna 1874
Místo narození: Křečovice
Datum úmrtí: 29. května 1935

Pamatujete si definici pojmu Molekula? Znáte pojem FPS? Vzpomněli byste si na význam slova Carnitin? Víte, co je to Vaskulitida?

Klíčová slova: synonymum, wiki, kdo to je, původ slova, hudba, přesný výraz, formulace, popis, Josef Suk, význam, informace, co znamená, slovo, vysvětlení, přesný význam

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josef Suk

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Josef Suk? Kdo to byl Josef Suk? Kdy se narodil Josef Suk? Kde se narodil Josef Suk? Kdy zemřel Josef Suk? Josef Suk se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Josef Suk řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Suk i v jiné kategorii než je hudba.