Kdo je to?
Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Černoch?

Kdo to byl Karel Černoch? Stručný životopis

Karel Černoch byl oblíbený hudební skladatel, zpěvák, moderátor a vystupoval často také v muzikálech. Ve svých uměleckých počátcích se zaměřoval na bigbeat a rokenrol, vystupoval s řadou skupin jako např. Juventus, pro kterou psal také texty. Později se zařadil do tzv. hudebního středního proudu. Pro své písňové protesty proti normalizaci byla jeho umělecká činnost omezena a pak i zakázána.
K veřejným vystoupením se mohl vrátit až po několika letech, kdy se od své předcházející tvorby distancoval a provedl sebekritiku. Část společnosti ho proto považovala za zrádce. Vystupoval v divadlech, věnoval se country hudbě a zpíval i hrál v muzikálech. Moderoval především v rádiu, vystupoval i v komických scénkách s Jiřím Wimmerem.Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Líbí se stručný životopis s osobou Karel Černoch? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Karel Černoch

Národnost: česká
Datum narození: 12. října 1943
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 27. prosince 2007

Znáte pojem Hmotný majetek? Víte, co je to Nubuk? Víte, co je to PageRank? Pamatujete si definici pojmu Garant?

Klíčová slova: hudba, význam, přesný výraz, wiki, pojem, slovo, Karel Černoch, kdo to je, co je to Karel Černoch?, etymologie, informace, kdo je Karel Černoch?, přesný význam, popis, co znamená

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Karel Černoch? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Karel Černoch? Kdo to byl Karel Černoch? Kdy se narodil Karel Černoch? Kde se narodil Karel Černoch? Kdy zemřel Karel Černoch? Karel Černoch je v sekci hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Karel Černoch dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Černoch i v jiné kategorii než je hudba.