Kdo je to?
Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Karel Černoch?

Kdo to byl Karel Černoch? Stručný životopis

Karel Černoch byl oblíbený hudební skladatel, zpěvák, moderátor a vystupoval často také v muzikálech. Ve svých uměleckých počátcích se zaměřoval na bigbeat a rokenrol, vystupoval s řadou skupin jako např. Juventus, pro kterou psal také texty. Později se zařadil do tzv. hudebního středního proudu. Pro své písňové protesty proti normalizaci byla jeho umělecká činnost omezena a pak i zakázána.
K veřejným vystoupením se mohl vrátit až po několika letech, kdy se od své předcházející tvorby distancoval a provedl sebekritiku. Část společnosti ho proto považovala za zrádce. Vystupoval v divadlech, věnoval se country hudbě a zpíval i hrál v muzikálech. Moderoval především v rádiu, vystupoval i v komických scénkách s Jiřím Wimmerem.Kdo byl Karel Černoch? Životopis Karel Černoch, slavní lidé, osobnosti z hudba

Popis osobnosti Karel Černoch můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Karel Černoch

Národnost: česká
Datum narození: 12. října 1943
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 27. prosince 2007

Znáte pojem Hmotný majetek? Pamatujete si definici pojmu Koroze? Víte, co je to PageRank? Vzpomněli byste si na význam slova Odstavec?

Klíčová slova: význam pojmu, termín, přesný význam, přesný výraz, původ slova, význam slova, etymologie, pojem, slovo, vysvětlení, formulace, popis, wiki, význam, co znamená

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Karel Černoch

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Karel Černoch? Kdo to byl Karel Černoch? Kdy se narodil Karel Černoch? Kde se narodil Karel Černoch? Kdy zemřel Karel Černoch? Karel Černoch se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Karel Černoch řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Černoch i v jiné kategorii než je hudba.