Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Hospodin s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Prostata? Znáte pojem Odstavec? Vzpomněli byste si na význam slova Rotunda? Pamatujete si definici pojmu Benešovy dekrety?

Klíčová slova: etymologie, popis, původ slova, význam slova, heslo, slovo, kdo je Hospodin?, křesťanství, synonymum, přesný výraz, význam, přesný význam, termín, kdo to je, informace

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Hospodin, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Hospodin i v jiné kategorii než je sekce křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.