Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Jaký je význam slova Hospodin? Co to znamená?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, křesťanství

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hospodin s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Prostata? Znáte pojem Odstavec? Vzpomněli byste si na význam slova Rotunda? Pamatujete si definici pojmu Benešovy dekrety?

Klíčová slova: křesťanství, synonymum, co je to Hospodin?, informace, kdo je Hospodin?, termín, popis, přesný význam, význam pojmu, kdo to je, slovo, heslo, popis, vysvětlení, formulace

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Hospodin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin se nachází v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem kupříkladu v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.