Kdo je to?
Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, Křesťanství

Kdo je to Hospodin?

Kdo, co je, byl Hospodin?

Hospodin je české historické pojmenování křesťanského Boha. Toto jméno je odvozeno ze Starého zákona a názvů Jehova nebo Jahve. Pojmenování Hospodin pochází ze staroslověnštiny a ruštiny, kde označovalo pána. V češtině je právě Bůh nazýván Pánem, podobně jako v dalších jazycích.
Toto pojmenování se používalo z úcty k tradici, kdy nebylo používáno přímo Boží jméno. Slovo Pán převzal i Nový zákon a označení Hospodin se používalo i v překladech Bible, i když některé moderní verze používají znovu jméno Jehova jako vyjádření úcty nebo těsného vztahu (např. svědci Jehovovi). V liturgii katolické církve bylo v roce 2008 zakázáno hebrejské jméno a bylo nařízeno využívat pouze slovo Pán.Kdo je to, byl Hospodin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Hospodin? Lidé, Křesťanství

Víte, co je to Prostata? Znáte pojem Odstavec? Vzpomněli byste si na význam slova Rotunda? Pamatujete si definici pojmu Benešovy dekrety?

Význam slova, definice, vysvětlení co znamená Hospodin?

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Hospodin? Kdo to byl Hospodin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Hospodin? Definice pojmu Hospodin se nachází v kategorii Křesťanství Veškeré informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, pojem, heslo, termín, resp. jméno například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto i v jiné kategorii než je Křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.