Kdo je to?
Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Kdo je to Kněz?

Jaký je význam slova Kněz? Co to znamená?

Kněz je osoba oprávněná konat liturgické (bohoslužebné) obřady a případně přinášet oběti, což platí pro jiná náboženství, než je křesťanství. Pokud se někdo chce stát křesťanským knězem, musí mít patřičné vzdělání a přípravu a v katolické církvi platí povinnost celibátu. V katolické církvi se kněžími mohou stát pouze muži. V případě reformovaných církví (protestantských, zvaných také evangelické) mohou funkci kněze vykonávat i ženy a povinnost celibátu se na ně nevztahuje a není vyžadována ani u jejich mužských kolegů.Kdo je to, byl Kněz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kněz? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kněz sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Poříz? Znáte pojem Čtečka knih? Vzpomněli byste si na význam slova Pleonasmus? Pamatujete si definici pojmu Diskriminace?

Klíčová slova: přesný význam, význam, termín, křesťanství, definice, přesný výraz, heslo, popis, co je to Kněz?, co znamená, kdo je Kněz?, wiki, význam slova, etymologie, pojem

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Kněz? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Kněz? Kdo to byl Kněz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kněz? Definice pojmu Kněz se nachází v kategorii křesťanství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.