Kdo je to?
Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Kdo je to Kulak?

Jaký je význam slova Kulak? Co to znamená?

Kulak je historické označení pro ruského zemědělce, který vlastnil větší majetek. V Sovětském svazu byli kulaci nepřiměřeně bohatí, a proto byli velkými nepřáteli. Slovo "kulak" je hanlivé. Při tzv. kolektivizaci (zabavování státem a poté sjednocování zemědělské půdy, o kterou se starala státní zemědělská družstva - kolchozy) jim byl veškerý majetek znárodněn a komunisté se navíc postarali o jejich potrestání, což byla např. deportace na Sibiř nebo do gulagu (pracovní tábor s krutým režimem pro politické vězně v SSSR). Sovětské běsnění v zemědělství nevedlo k ničemu pozitivnímu, vyvolalo hladomor a vyžádalo si asi 5 milionů obětí.Kdo je to, byl Kulak? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kulak? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kulak sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Biřmování? Znáte pojem Hologram? Vzpomněli byste si na význam slova Emulze? Pamatujete si definici pojmu FTP?

Klíčová slova: význam, termín, popis, heslo, popis, etymologie, synonymum, kdo to je, význam slova, kdo je Kulak?, co znamená, informace, Kulak, historie, přesný význam

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kulak

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kulak? Kdo to byl Kulak? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kulak? Definice pojmu Kulak patří do sekce historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Kulak hledat i v jiných kategoriích (než historie).

Znáte pojem plugin nebo chipset?