Kdo je to?
Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Kdo je to Světec?

Co znamená a jaký je význam slova Světec?

Světec nebo také svatý je člověk, který je vnímán jako blízký Bohu, jako ideální vyznavač nějakého náboženství, který se bezezbytku řídí všemi zásadami. Světec se tak stává modelem - vzorem hodným následování pro ostatní věřící. Křesťanství má asi přes tisíc svatých. Svatým se člověk mohl stát jen tehdy, pokud splňoval kritétia daná církví (musel vykonat zázraky, které lze potvrdit a podobně). V křesťanství jsou svatí zobrazováni se svatozáří. Než je někdo prohlášen za svatého, je nejprve blahořečen. V počátcích křesťanství byli lidé prohlašováni za svaté ještě během života, což je nyní nemožné vzhledem ke zpřísnění podmínek pro svatořečení.Kdo je to, byl Světec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Světec? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Světec s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Ultrabook? Znáte pojem Debetní karta? Vzpomněli byste si na význam slova Svědomí? Pamatujete si definici pojmu Acerola?

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, heslo, křesťanství, termín, vysvětlení, co znamená, význam, význam slova, Světec, původ slova, přesný výraz, informace, definice, kdo je Světec?

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Světec, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Světec? Kdo to byl Světec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Světec? Definice pojmu Světec je v kategorii křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Světec hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?