Kdo je to?
Kdo je to, byl Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jupiter? Lidé, mytologie

Kdo je to Jupiter?

Jaký je význam slova Jupiter? Co to znamená?

Jupiter je nejvyšším římským bohem a vládcem nebes a hromu. Byl považován za hlavního římského boha od starověku až do doby křesťanství. Řeckým protějškem Jupitera je Zeus, římský bůh se v římském podání ztotožňoval s jeho zpodobněním a mýty o něm.
Jeho rodiči byli Saturn a Ops a měl také řadu sourozenců. Sestra Juno se stala zároveň jeho manželkou. Jupiterovou dcerou byla Minerva, bohyně moudrosti a řemesel.Kdo je to, byl Jupiter? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jupiter? Lidé, mytologie

Tento text (Jupiter) můžete sdílet s blízkými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Mac adresa? Znáte pojem Flipové pouzdro? Vzpomněli byste si na význam slova RIP? Pamatujete si definici pojmu Rar?

Klíčová slova: definice, přesný výraz, kdo je Jupiter?, informace, vysvětlení, heslo, význam, pojem, etymologie, kdo to je, formulace, popis, původ slova, slovo, termín

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Jupiter? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jupiter? Kdo to byl Jupiter? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jupiter? Definice pojmu Jupiter je v sekci mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít pojem, definici, text, výraz kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.