Kdo je to?
Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Kdo je to Přemysl Oráč?

Jaký je význam slova Přemysl Oráč? Co to znamená?

Přemysl Oráč je podle legend zakladatel dynastie Přemyslovců, manžel kněžny Libuše, věštkyně a dcery vévody Kroka. Příběh poprvé zmiňuje ve své kronice Kosmas ve 12. století. Podle pověsti Libuše, když ji její poddaní žádali, aby se provdala, řekla svým lidem, aby šli za jejím koněm až tam, kde se zastaví, a tam najdou muže orajícího pole. Tak se prý skutečně u Stadic stalo a Přemysl se stal českým knížetem. Ve skutečnosti nikdo takový neexistoval a kdo byl prvním Přemyslovcem, není známo. Dynastie je doložena ke konci 9. století a prvním známým Přemyslovcem byl Bořivoj.Kdo je to, byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Přemysl Oráč? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Přemysl Oráč se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Dysgrafie? Znáte pojem Spála? Vzpomněli byste si na význam slova Refinancování? Pamatujete si definici pojmu ISO?

Klíčová slova: popis, informace, vysvětlení, mytologie, kdo je Přemysl Oráč?, význam pojmu, termín, slovo, kdo to je, přesný význam, etymologie, popis, definice, pojem, co je to Přemysl Oráč?

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Přemysl Oráč, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Přemysl Oráč? Kdo to byl Přemysl Oráč? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Přemysl Oráč? Definice pojmu Přemysl Oráč je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Přemysl Oráč i v jiné sekci než v mytologie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.