Kdo je to?
Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Kdo je to Siréna?

Jaký je význam slova Siréna? Co to znamená?

1. Sirény jsou postavami z antické řecké mytologie. Byly to zlé bytosti, napůl ženy, napůl ptáci, které dokázaly nádherně zpívat a tak lákaly námořníky k útesům, na nichž poté jejich lodě ztroskotaly. Sirény se objevují např. ve známém eposu Odyssea. Když se ithacký král Odysseus vrací z trojské války domů, Sirény jsou jedním z nebezpečí, která musí na své deset let trvající cestě překonat. Vyřeší to tak, že svým námořníkům nařídí, aby si zalili uši voskem a sám se nechá připoutat ke stěžni. Námořníci nic neslyšeli, ani zpěv Sirén, ani Odysseovy prosby, a tak zrádným místem bezpečně propluli.
2. Dnes se slovem siréna označuje výstražné zařízení vydávající kvílivý zvuk, varující před nebezpečím.Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Siréna? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Šantán? Znáte pojem Absces? Vzpomněli byste si na význam slova Cenný papír? Pamatujete si definici pojmu CPU?

Klíčová slova: heslo, Siréna, přesný výraz, význam slova, popis, kdo je Siréna?, synonymum, co je to Siréna?, vysvětlení, pojem, původ slova, informace, co znamená, formulace, definice

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Siréna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Siréna? Kdo to byl Siréna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Siréna? Definice pojmu Siréna je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Siréna v jiné sekci než mytologie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.