Kdo je to?
Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Kdo je to Siréna?

Jaký je význam slova Siréna? Co to znamená?

1. Sirény jsou postavami z antické řecké mytologie. Byly to zlé bytosti, napůl ženy, napůl ptáci, které dokázaly nádherně zpívat a tak lákaly námořníky k útesům, na nichž poté jejich lodě ztroskotaly. Sirény se objevují např. ve známém eposu Odyssea. Když se ithacký král Odysseus vrací z trojské války domů, Sirény jsou jedním z nebezpečí, která musí na své deset let trvající cestě překonat. Vyřeší to tak, že svým námořníkům nařídí, aby si zalili uši voskem a sám se nechá připoutat ke stěžni. Námořníci nic neslyšeli, ani zpěv Sirén, ani Odysseovy prosby, a tak zrádným místem bezpečně propluli.
2. Dnes se slovem siréna označuje výstražné zařízení vydávající kvílivý zvuk, varující před nebezpečím.Kdo je to, byl Siréna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Siréna? Lidé, mytologie

Tento text (Siréna) můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Šantán? Znáte pojem Absces? Vzpomněli byste si na význam slova Cenný papír? Pamatujete si definici pojmu CPU?

Klíčová slova: popis, informace, etymologie, pojem, termín, význam pojmu, původ slova, synonymum, heslo, Siréna, přesný výraz, vysvětlení, formulace, co znamená, definice

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Siréna, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Siréna? Kdo to byl Siréna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Siréna? Definice pojmu Siréna je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Siréna hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.