Kdo je to?
Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Jaký je význam slova Křemílek? Co to znamená?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Křemílek s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Xantan E 415? Znáte pojem Kazuistika? Víte, co je to Grenadina? Víte, co je to Potenciální?

Klíčová slova: pojem, synonymum, původ slova, význam, kdo je Křemílek?, popis, význam slova, termín, definice, přesný výraz, popis, vysvětlení, Křemílek, nadpřirozené, etymologie

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Křemílek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Křemílek? Kdo to byl Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek se nachází v kategorii nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Křemílek i jinde než v sekci než v nadpřirozené.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.