Kdo je to?
Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Křemílek?

Jaký je význam slova Křemílek? Co to znamená?

Křemílek je pohádková bytost, skřítek, který žije v lese v pařezové chaloupce společně s kamarádem skřítkem Vochomůrkou. Křemílek je vysoký a hubený, nosí dlouhou bílou košili a bílou špičatou čepičku. Křemílek je chytřejší než Vochomůrka a vypadá i o něco starší. Oba skřítci spolu velice dobře vycházejí a dokáží společně vyřešit jakýkoli problém. Spolu zažívají v pohádkovém lese pod mechem a kapradím mnohá dobrodružství – pomohou naladit sluníčkovou basu, opravit zlobivé kukačky, najít ztracené světýlko, ubránit pramen před zlým rakem a mnoho jiných.
Autorem jejich příběhů je spisovatel Václav Čtvrtek, postavy výtvarně ztvárnil Zdeněk Smetana. Křemílek je tak jedním z hlavních hrdinů knihy Pohádky z mechu a kapradí a také stejnojmenného televizního seriálu, vysílaného od roku 1968. Zde postavy Křemílka a Vochomůrky namluvila Jiřina Bohdalová. Křemílek vystupoval v 39 dílech, z nichž každý trval 8 minut. Zpočátku se jednalo o černobílé provedení vysílané v rámci Večerníčků.



Kdo je to, byl Křemílek? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Křemílek? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Křemílek) můžete sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Byreta? Znáte pojem Grant? Vzpomněli byste si na význam slova Notebook? Pamatujete si definici pojmu Zelená karta?

Klíčová slova: původ slova, vysvětlení, pojem, co znamená, termín, význam slova, synonymum, význam, co je to Křemílek?, přesný výraz, formulace, etymologie, informace, heslo, popis

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Co znamená Křemílek? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Křemílek? Kdo to byl Křemílek? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Křemílek? Definice pojmu Křemílek je v sekci nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít výraz, definici, slovo, termín třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Křemílek i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.