Kdo je to?
Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Krakonoš) můžete sdílet s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Trajektorie? Znáte pojem Bílé zlato? Vzpomněli byste si na význam slova Burka? Pamatujete si definici pojmu Genius loci?

Klíčová slova: význam slova, heslo, termín, definice, wiki, přesný výraz, slovo, nadpřirozené, pojem, přesný význam, etymologie, popis, význam pojmu, kdo je Krakonoš?, informace

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Krakonoš

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Krakonoš? Kdo to byl Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš je v kategorii nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít výraz, definici, slovo, termín třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?