Kdo je to?
Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Krakonoš?

Co znamená a jaký je význam slova Krakonoš?

Krakonoš je označení pro ducha nebo pána hor. Byl nazýván také Rýbrcoul, což je zkomolenina z německého označení. Jeho úkolem j ochrana hor – Krkonoš, především před různými nepoctivci, hledači pokladů, pytláky, škůdci a chamtivci. V původní podobě byl Krakonoš osoba zlá a trestající, démon a údajný vládce větru.
Později vystupoval jako ochránce chudých a spravedlivých. Krakonoše je možno vidět na zobrazeních nebo v pohádkových popisech jako obra nebo naopak malou bytost, která se dokáže různě převtělovat. Ochraňuje hory, žertuje s pocestnými a umí seslat nepříznivé počasí.Kdo je to, byl Krakonoš? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Krakonoš? Lidé, nadpřirozené

Zaujalo vás slovo, termín Krakonoš? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Trajektorie? Znáte pojem Bílé zlato? Vzpomněli byste si na význam slova Burka? Pamatujete si definici pojmu Genius loci?

Klíčová slova: heslo, etymologie, vysvětlení, co znamená, pojem, původ slova, význam pojmu, termín, slovo, wiki, nadpřirozené, kdo to je, kdo je Krakonoš?, význam slova, definice

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Krakonoš, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Krakonoš? Kdo to byl Krakonoš? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Krakonoš? Definice pojmu Krakonoš se nachází v sekci nadpřirozené. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít pojem, text, definici, dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nadpřirozené.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?