Kdo je to?
Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Stuartovna?

Kdo to byl Marie Stuartovna? Stručný životopis

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Stuartovna? s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Víte, co je to Datová schránka? Víte, co je to Arogance? Pamatujete si definici pojmu Router? Pamatujete si definici pojmu Odstupné?

Klíčová slova: pojem, přesný význam, co znamená, význam pojmu, definice, přesný výraz, původ slova, co je to Marie Stuartovna?, význam, popis, Marie Stuartovna, význam slova, informace, heslo, popis

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Marie Stuartovna? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Marie Stuartovna? Kdo to byl Marie Stuartovna? Kdy se narodil Marie Stuartovna? Kde se narodil Marie Stuartovna? Kdy zemřel Marie Stuartovna? Marie Stuartovna je v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.