Kdo je to?
Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Stuartovna?

Kdo to byl Marie Stuartovna? Stručný životopis

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Zaujala vás biografie osobnosti Marie Stuartovna? Potom se podělte s přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Víte, co je to Shareware? Znáte pojem Vyhřezlá ploténka? Vzpomněli byste si na význam slova Osobnost? Pamatujete si definici pojmu Gamepad?

Klíčová slova: popis, wiki, Marie Stuartovna, etymologie, co znamená, synonymum, pojem, termín, původ slova, kdo je Marie Stuartovna?, panovníci, přesný výraz, vysvětlení, heslo, co je to Marie Stuartovna?

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Stuartovna

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Marie Stuartovna? Kdo to byl Marie Stuartovna? Kdy se narodil Marie Stuartovna? Kde se narodil Marie Stuartovna? Kdy zemřel Marie Stuartovna? Marie Stuartovna se nachází v sekci panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.