Kdo je to?
Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Marie Stuartovna?

Kdo to byl Marie Stuartovna? Stručný životopis

Marie Stuartovna byla skotskou a francouzskou královnou. Po úmrtí francouzského královského manžela Františka II. se vrátila do Skotska, kde jako katolička stála proti kalvinistům a přes odpor Alžběty I. uplatňovala nároky na vládu nad Anglií.
Ve Skotsku byla sesazena z trůnu a po útěku do Anglie ji královna Alžběta nechala uvěznit, protože proti ní neustále intrikovala. Za spiknutí proti panovnici byla odsouzena a popravena.Kdo byl Marie Stuartovna? Životopis Marie Stuartovna, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marie Stuartovna? s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Marie Stuartovna

Datum narození: 8. 12. 1542
Místo narození: Skotsko
Datum úmrtí: 8. 2. 1587

Víte, co je to Shareware? Znáte pojem Vyhřezlá ploténka? Vzpomněli byste si na význam slova Osobnost? Pamatujete si definici pojmu Gamepad?

Klíčová slova: heslo, vysvětlení, definice, formulace, popis, co je to Marie Stuartovna?, popis, termín, přesný výraz, původ slova, synonymum, co znamená, panovníci, informace, kdo to je

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Marie Stuartovna? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Marie Stuartovna? Kdo to byl Marie Stuartovna? Kdy se narodil Marie Stuartovna? Kde se narodil Marie Stuartovna? Kdy zemřel Marie Stuartovna? Marie Stuartovna je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Marie Stuartovna dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Stuartovna i v jiné kategorii než je panovníci.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.