Kdo je to?
Kdo je to František Ringo Čech? Životopis František Ringo Čech, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to František Ringo Čech?

Kdo je to František Ringo Čech? Stručný životopis

František Ringo Čech je umělec mnoha zaměření. Působí jako zpěvák i bubeník, textař i spisovatel, publicista, dramatik, scénárista, herec, komik, moderátor či naivní malíř. Vyučil se opravářem rádií a televizí, při práci vystupoval jako bubeník v různých souborech a spolupodílel se na založení kapely Olympic. Zde začat s textovou tvorbou. Z doby hráče na bicí nástroje pochází i jeho přezdívka Ringo. Vystupoval i v zahraničí, dostával se do střetu s normalizační politikou. S bratrem vytvořili skupinu Shut Up, která se stala divadelním orchestrem např. pro Divadlo Semafor. Zde vystupoval František Ringo Čech také jako komik. Skupina se přejmenovala na Skupinu Františka Ringo Čecha a František Čech začal vytvářet obrovská množství textů i pro další zpěváky a skupiny.
Kromě toho tvořil povídky a scénáře, hrál a moderoval. Začal také malovat a prosazovat se ve filmu. Je zakladatelem Čechova prozatímně osvobozeného divadla. V různých funkcích se zapojil i do politického života.Kdo je to František Ringo Čech? Životopis František Ringo Čech, lidé, osobnosti z politici

Líbí se stručný životopis s osobou František Ringo Čech? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě František Ringo Čech

Národnost: česká
Datum narození: 9. července 1943
Místo narození: Praha

Víte, co je to Souhrnné hlášení? Víte, co je to Kalorie? Pamatujete si definici pojmu IMEI? Pamatujete si definici pojmu Logopedie?

Klíčová slova: význam slova, František Ringo Čech, popis, co je to František Ringo Čech?, informace, původ slova, etymologie, wiki, politici, formulace, slovo, co znamená, kdo je František Ringo Čech?, pojem, definice

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to František Ringo Čech?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to František Ringo Čech? Kdo to byl František Ringo Čech? Kdy se narodil František Ringo Čech? Kde se narodil František Ringo Čech? František Ringo Čech je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka František Ringo Čech kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Ringo Čech i v jiné kategorii než je politici.