Kdo je to?
Kdo je to Julija Tymošenková? Životopis Julija Tymošenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Julija Tymošenková?

Kdo je to Julija Tymošenková? Stručný životopis

Julija Tymošenková, celým jménem Julija Volodymyrivna Tymošenková, je politička a v minulosti byla dvakrát předsedkyní ukrajinské vlády. Během volby prezidenta se stala vedoucí silou opozice a představitelkou Oranžové revoluce. Je také předsedkyní politického uskupení Blok Julie Tymošenkové a ještě strany Baťkivščyna. Je údajně nejpřitažlivější političkou světa.
Dostala se do vězení, když byla obviněna za sjednání méně výhodných podmínek dodávek ruského plynu pro Ukrajinu. Politicky motivovaný rozsudek vyvolal občanské protesty a protivládní demonstraci. Julija Tymošenková pak byla z výkonu trestu propuštěna.Kdo je to Julija Tymošenková? Životopis Julija Tymošenková, lidé, osobnosti z politici

Sdílejte tuto stránku s osobností Julija Tymošenková se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Julija Tymošenková

Národnost: ukrajinská
Datum narození: 27. listopadu 1960
Místo narození: Dněpropetrovsk

Víte, co je to Chromofobie? Vzpomněli byste si na význam slova Napoleonský komplex? Pamatujete si definici pojmu Habakuk? Znáte pojem Streptokok?

Klíčová slova: pojem, popis, původ slova, význam pojmu, formulace, etymologie, heslo, význam slova, wiki, význam, synonymum, slovo, kdo je Julija Tymošenková?, přesný význam, vysvětlení

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Julija Tymošenková

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Julija Tymošenková? Kdo to byl Julija Tymošenková? Kdy se narodil Julija Tymošenková? Kde se narodil Julija Tymošenková? Julija Tymošenková je v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Julija Tymošenková např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Julija Tymošenková i v jiné kategorii než je politici.