Kdo je to?
Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Petr Pithart?

Kdo je to Petr Pithart? Stručný životopis

Petr Pithart je dlouholetý politik, působící v mnoha různých funkcích. Je bývalým členem KSČ (vystoupil v roce 1968), v době normalizace psal samizdatová díla a podepsal také Chartu 77. Stal se členem KDU-ČSL, působil také jako federativní předseda české vlády a předseda a místopředseda Senátu ČR. Po roce 1989 byl poslancem FS, kde reprezentoval Občanské fórum, později také jako politik za Občanské hnutí. Kdy ž OH ve volbách neuspělo, odešel na čas z politiky. Po návratu se stal senátorem za KDU – ČSL. V roce 2003 ohlásil svou kandidaturu na prezidenta republiky, nebyl však úspěšný. Kromě výkonu politických funkcí byl také docentem Právnické fakulty UK a vedoucím Katedry politologie a sociologie, současně působil i na Středoevropské univerzitě. Podporou česko-německých vztahů se věnoval jako člen a předseda Společnosti Bernarda Bolzana.Kdo je to Petr Pithart? Životopis Petr Pithart, lidé, osobnosti z politici

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Pithart se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Petr Pithart

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1941
Místo narození: Kladno

Znáte pojem GSM? Vzpomněli byste si na význam slova Kognitivní? Víte, co je to Skialpining? Znáte pojem Irelevantní?

Klíčová slova: politici, formulace, heslo, definice, synonymum, etymologie, co znamená, kdo to je, co je to Petr Pithart?, význam slova, popis, vysvětlení, význam, informace, kdo je Petr Pithart?

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Pithart

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Petr Pithart? Kdo to byl Petr Pithart? Kdy se narodil Petr Pithart? Kde se narodil Petr Pithart? Petr Pithart je v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Pithart např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Pithart i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?