Kdo je to?
Kdo je to, byl Sangvinik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sangvinik? Lidé, psychologie

Kdo je to Sangvinik?

Co znamená a jaký je význam slova Sangvinik?

Řecký filozof a lékař Hippokratés rozděloval lidi podle jejich temperamentu do čtyř skupin a věřil, že jejich charakteristiky jsou ovlivněny převládající tělní tekutinou (sangvinik, melancholik, cholerik, flegmatik). U sangviniků to byla krev. Sangvinika lze popsat jako stabilního extroverta, člověka s veselou, společenskou povahou, čilého, komunikativního a optimisticky zaměřeného. Na druhou stranu bývají sangvinici údajně povrchní, příliš výřeční, neklidní, nesnesou porážku a mají potíže se soustředěním. I když bylo toto dělení dávno překonáno, stále na něj můžeme často narazit. Kdybychom ho chtěli aplikovat v praxi, je třeba mít na paměti, že nikdo nebude bezezbytku splňovat uváděné charakteristiky, spíše bude kombinací více typů.Kdo je to, byl Sangvinik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sangvinik? Lidé, psychologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Sangvinik? se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Biopsie? Znáte pojem Rosný bod? Vzpomněli byste si na význam slova Asteroid? Pamatujete si definici pojmu Úmoří?

Klíčová slova: kdo je Sangvinik?, Sangvinik, přesný výraz, slovo, původ slova, popis, heslo, psychologie, wiki, synonymum, pojem, význam, popis, význam slova, etymologie

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sangvinik

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sangvinik? Kdo to byl Sangvinik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sangvinik? Definice pojmu Sangvinik je v kategorii psychologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Sangvinik i v jiné kategorii než v psychologie.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.