Kdo je to?
Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Tim Burton?

Kdo je to Tim Burton? Stručný životopis

Tim Burton, celým jménem Timothy William Burton, je známý americký režisér, scénárista, herec, producent, spisovatel a výtvarník. Jeho filmy si získaly jak kritiky, tak diváky. Od dětství se věnoval kreslení a u filmu začínal jako animátor. Později přišel s vlastními projekty, komerční úspěch měl i film Planeta opic.
Pro filmy Tima Burtona jsou typické velký prostor pro obrazotvornost a specifická atmosféra. Tyto prvky se uplatnily například ve filmech Beetlejuice, Mars útočí!, Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů a dalších. Burton se věnuje také ilustracím knížek pro děti a je dlouholetým přítelem herce Johnyho Deppa, se kterým často spolupracuje.Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Líbí se stručný životopis s osobou Tim Burton? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Tim Burton

Národnost: USA
Datum narození: 25. 8. 1958
Místo narození: Burbank

Pamatujete si definici pojmu Kreativita? Víte, co je to Demokracie? Vzpomněli byste si na význam slova Účetní zůstatek? Pamatujete si definici pojmu Honorář?

Klíčová slova: význam, informace, význam slova, popis, co znamená, etymologie, kdo to je, formulace, význam pojmu, původ slova, kdo je Tim Burton?, přesný výraz, pojem, wiki, definice

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Tim Burton? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Tim Burton? Kdo to byl Tim Burton? Kdy se narodil Tim Burton? Kde se narodil Tim Burton? Tim Burton je v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Tim Burton dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Burton i v jiné kategorii než je umělci.