Kdo je to?
Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Tim Burton?

Kdo je to Tim Burton? Stručný životopis

Tim Burton, celým jménem Timothy William Burton, je známý americký režisér, scénárista, herec, producent, spisovatel a výtvarník. Jeho filmy si získaly jak kritiky, tak diváky. Od dětství se věnoval kreslení a u filmu začínal jako animátor. Později přišel s vlastními projekty, komerční úspěch měl i film Planeta opic.
Pro filmy Tima Burtona jsou typické velký prostor pro obrazotvornost a specifická atmosféra. Tyto prvky se uplatnily například ve filmech Beetlejuice, Mars útočí!, Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů a dalších. Burton se věnuje také ilustracím knížek pro děti a je dlouholetým přítelem herce Johnyho Deppa, se kterým často spolupracuje.Kdo je to Tim Burton? Životopis Tim Burton, lidé, osobnosti z umělci

Tento text (Tim Burton) můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Tim Burton

Národnost: USA
Datum narození: 25. 8. 1958
Místo narození: Burbank

Víte, co je to Oligarchie? Znáte pojem Dělitel? Vzpomněli byste si na význam slova Jailbreak? Pamatujete si definici pojmu Fabulace?

Klíčová slova: co je to Tim Burton?, kdo je Tim Burton?, vysvětlení, definice, formulace, slovo, význam slova, co znamená, popis, etymologie, původ slova, význam, Tim Burton, popis, umělci

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Tim Burton?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Tim Burton? Kdo to byl Tim Burton? Kdy se narodil Tim Burton? Kde se narodil Tim Burton? Tim Burton je v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Tim Burton například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tim Burton i v jiné kategorii než je umělci.