Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Dana Drábová? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Vzpomněli byste si na význam slova Šodó? Víte, co je to Nefrit? Znáte pojem Malá kopaná? Pamatujete si definici pojmu Apokryf?

Klíčová slova: wiki, Dana Drábová, kdo to je, význam slova, význam, význam pojmu, přesný význam, slovo, původ slova, co znamená, etymologie, popis, heslo, formulace, synonymum

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Drábová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová je v kategorii věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Dana Drábová dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.