Kdo je to?
Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Dana Drábová?

Kdo je to Dana Drábová? Stručný životopis

Dana Drábová je vědkyně, jaderná fyzička, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Je absolventkou oboru Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s titulem Ing. Po studiu pokračovala jako doktorandka v oboru jaderné fyziky, kde získala titul Ph.D.
Působila ve Státním zdravotním ústavu, kde se zaměřila především na ochranu před škodlivými účinky ionizujícího záření. Dana Drábová prošla dalšími vedoucími funkcemi souvisejícími s jadernou bezpečností a od r. 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.Kdo je to Dana Drábová? Životopis Dana Drábová, lidé, osobnosti z věda

Zaujala vás biografie osobnosti Dana Drábová? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Dana Drábová

Národnost: česká
Datum narození: 3. června 1961

Víte, co je to Kultivátor? Znáte pojem Harissa? Vzpomněli byste si na význam slova Plankton? Pamatujete si definici pojmu Roztroušená skleróza?

Klíčová slova: definice, kdo je Dana Drábová?, formulace, význam slova, wiki, heslo, pojem, Dana Drábová, termín, popis, význam, co je to Dana Drábová?, co znamená, synonymum, přesný význam

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Dana Drábová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dana Drábová? Kdo to byl Dana Drábová? Kdy se narodil Dana Drábová? Dana Drábová patří do sekce věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Dana Drábová například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Drábová i v jiné kategorii než je věda.