Kdo je to?
Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Strýc? s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Free running? Znáte pojem Cenina? Vzpomněli byste si na význam slova Alma mater? Pamatujete si definici pojmu Dialýza?

Klíčová slova: přesný význam, Strýc, synonymum, přesný výraz, kdo to je, etymologie, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, význam slova, původ slova, informace, slovo, formulace, význam

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Strýc

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Strýc? Kdo to byl Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc je v kategorii vztahy. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít výraz, slovo, definici, slovíčko třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie vztahy.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.