Kdo je to?
Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Kdo je to Strýc?

Jaký je význam slova Strýc? Co to znamená?

Strýc je označení člověka v příbuzenském vztahu. Jedná se o osobu - muže, bratra některého z rodičů, popřípadě manžela sourozenců rodičů. Nerozlišuje se přesný příbuzenský vztah jako v dřívějších dobách, kdy strýc byl pouze otcův bratr, matčin bratr se nazýval ujec, manžel otcovy sestry tetec, manžel matčiny sestry pak posel.
Toto označení se nepoužívalo důsledně, zčásti se zachovalo na Slovensku. Pojmenování strýc se užívalo také na venkově pro osoby nepříbuzného vztahu, známé, sousedy a přátele.Kdo je to, byl Strýc? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strýc? Lidé, vztahy

Líbí se vám definice kdo je to Strýc? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Registrační pokladna? Víte, co je to Epika? Víte, co je to Anestezie? Pamatujete si definici pojmu Antikoncepce?

Klíčová slova: význam slova, formulace, Strýc, vztahy, pojem, slovo, synonymum, přesný výraz, definice, termín, popis, kdo to je, přesný význam, heslo, význam pojmu

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Vysvětlení významu slova Strýc, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Strýc? Kdo to byl Strýc? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strýc? Definice pojmu Strýc je v kategorii vztahy. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Strýc hledat i v jiných kategoriích (než vztahy).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.