Kdo je to?
Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Kdo je to Filozof?

Jaký je význam slova Filozof? Co to znamená?

Filozof je člověk, který se zabývá poznáním pravdy ze všech možných úhlů pohledu. Jevy a skutečnosti, které jsou předmětem jeho zkoumání, analyzuje a zase skládá, ze svých poznatků pak vyvozuje závěry. Samotné označení takové osoby pochází z řečtiny. Filozofové existovali již ve starověkém Řecku, základní náplň jejich práce je stále stejná, v současnosti se pouze rozčlenila podle toho, jakými oblastmi se filozof zabývá. Vznikly tak různé filozofické obory a rozšířily se i možnosti uplatnění filozofa, který může pracovat i jinde, než na vysokých školách, výzkumných pracovištích nebo vědeckých ústavech.
Metafyzik se zaměřuje především na podstatu a povahu existence, cíle a příčiny bytí, morálkou se zbývá etický filozof, dalšími možnostmi jsou například filozofie sociální nebo filozofie právní či politická. Ve své práci vychází filozof z nejrůznějších pramenů, knih, historických dokumentů nebo informací získaných prostřednictvím moderních technologií.Kdo je to, byl Filozof? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Filozof? Lidé, filozofie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Filozof s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Pravice? Znáte pojem Freeware? Vzpomněli byste si na význam slova Digitalizace? Pamatujete si definici pojmu Svrab?

Klíčová slova: heslo, popis, slovo, informace, kdo to je, definice, co znamená, kdo je Filozof?, synonymum, co je to Filozof?, Filozof, pojem, etymologie, význam, formulace

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Filozof? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Filozof? Kdo to byl Filozof? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Filozof? Definice pojmu Filozof se nachází v kategorii filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Filozof i v jiných kategoriích (než filozofie).

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.