Kdo je to?
Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Kdo je to Nefritový císař?

Jaký je význam slova Nefritový císař? Co to znamená?

Nefritový císař, čínsky Jü-chuang, je označení čínského lidového náboženství pro božstvo. Vyskytuje se také v odvětvích buddhizmu, taoizmu, popřípadě korejském bájesloví. Nefritový císař je nejvyšší vládce nebes a slouží mu nebeští úředníci. Jako vládce vynáší rozhodnutí o záležitostech nebe i země. Volí také pozemské panovníky.
Bývá ztvárňován jako postava zahalená v dlouhém plášti a na hlavě má pokrývku s třinácti šňůrkami, na kterých jsou navlečeny perly. Jeho oděv je pomalován postavami draků. Císaře doprovází nebeský pes. Za manželku má Královnu matku západu jménem Si-wang.Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Nefritový císař? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Kvásek? Víte, co je to Lanolin? Víte, co je to Hypnóza? Pamatujete si definici pojmu Rovník?

Klíčová slova: kdo to je, význam, pojem, informace, přesný význam, definice, wiki, Nefritový císař, původ slova, co znamená, kdo je Nefritový císař?, popis, etymologie, synonymum, význam pojmu

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Nefritový císař

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Nefritový císař? Kdo to byl Nefritový císař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nefritový císař? Definice pojmu Nefritový císař je v kategorii mytologie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat pojem, termín, výraz, heslo kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).