Kdo je to?
Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Kdo je to Nefritový císař?

Jaký je význam slova Nefritový císař? Co to znamená?

Nefritový císař, čínsky Jü-chuang, je označení čínského lidového náboženství pro božstvo. Vyskytuje se také v odvětvích buddhizmu, taoizmu, popřípadě korejském bájesloví. Nefritový císař je nejvyšší vládce nebes a slouží mu nebeští úředníci. Jako vládce vynáší rozhodnutí o záležitostech nebe i země. Volí také pozemské panovníky.
Bývá ztvárňován jako postava zahalená v dlouhém plášti a na hlavě má pokrývku s třinácti šňůrkami, na kterých jsou navlečeny perly. Jeho oděv je pomalován postavami draků. Císaře doprovází nebeský pes. Za manželku má Královnu matku západu jménem Si-wang.Kdo je to, byl Nefritový císař? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Nefritový císař? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nefritový císař s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Kvásek? Znáte pojem Fuzzy logic? Víte, co je to Hypnóza? Víte, co je to DPP?

Klíčová slova: mytologie, Nefritový císař, slovo, přesný význam, synonymum, význam slova, přesný výraz, popis, termín, původ slova, kdo to je, pojem, význam pojmu, popis, wiki

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Nefritový císař, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Nefritový císař? Kdo to byl Nefritový císař? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Nefritový císař? Definice pojmu Nefritový císař se nachází v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Nefritový císař i v jiné sekci než je kategorie mytologie.