Kdo je to?
Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Friedrich Nietzsche?

Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Stručný životopis

Friedrich Nietzsche (Friedrich Wilhelm Nietzsche) patřil k významným německým filozofům. Kromě toho byl také klasickým filologem, skladatelem a básníkem. Jeho filozofická činnost byla nejdůležitější. Pracoval na univerzitě jako profesor klasické filologie, několik let cestoval, ale v závěru života trpěl duševním onemocněním.
Friedrich Nietzsche byl autorem mnoha významných filozofických děl, která ovlivnila myšlení následujícího století. Nejčastěji zmiňovaným dílem je Tak pravil Zarathustra.Kdo byl Friedrich Nietzsche? Životopis Friedrich Nietzsche, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Friedrich Nietzsche? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Friedrich Nietzsche

Národnost: německá
Datum narození: 15. října 1844
Místo narození: Röcken u Lützenu
Datum úmrtí: 25. srpna 1900

Pamatujete si definici pojmu Goretex? Víte, co je to Inkluzivní vzdělávání? Vzpomněli byste si na význam slova Ležák? Pamatujete si definici pojmu Kvórum?

Klíčová slova: původ slova, termín, Friedrich Nietzsche, kdo je Friedrich Nietzsche?, synonymum, wiki, definice, přesný výraz, popis, význam pojmu, informace, formulace, heslo, co je to Friedrich Nietzsche?, vysvětlení

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Friedrich Nietzsche?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Friedrich Nietzsche? Kdo to byl Friedrich Nietzsche? Kdy se narodil Friedrich Nietzsche? Kde se narodil Friedrich Nietzsche? Kdy zemřel Friedrich Nietzsche? Friedrich Nietzsche je v kategorii filozofie. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Friedrich Nietzsche kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Friedrich Nietzsche i v jiné kategorii než je filozofie.