Kdo je to?
Kdo je to, byl Pastevec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pastevec? Lidé, profese

Kdo je to Pastevec?

Co znamená a jaký je význam slova Pastevec?

Pastevec, jinak též pastýř, je osoba, která pečuje o pastvu skotu, koz a ovcí, popř. dalších užitkových zvířat. Vykonává také jiné práce, které s pastvou souvisejí. Jedná se o historické povolání, které bylo praktikováno již od doby, kdy se člověk přestal živit pouze lovem. Pastevci byli zmiňováni již v Bibli.
Průvodcem pastýře byl pes, k vybavení patřil plášť, brašna na jídlo, hůl, popřípadě prak jako zbraň. Nejednalo se o finančně výhodné povolání, pastevec býval nemajetný, a pokud bydlel v obecní pastoušce, mohl mít i přiděleny i další povinnosti.Kdo je to, byl Pastevec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pastevec? Lidé, profese

Definici slova Pastevec můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Mrtvice? Znáte pojem Metronom? Vzpomněli byste si na význam slova Baráž? Pamatujete si definici pojmu DPD?

Klíčová slova: co je to Pastevec?, vysvětlení, přesný význam, popis, kdo je Pastevec?, definice, termín, formulace, profese, kdo to je, přesný výraz, význam pojmu, pojem, původ slova, etymologie

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Pastevec, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Pastevec? Kdo to byl Pastevec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pastevec? Definice pojmu Pastevec se nachází v sekci profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Pastevec i v jiné sekci než v profese.