Kdo je to?
Kdo je to, byl Pastevec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pastevec? Lidé, profese

Kdo je to Pastevec?

Co znamená a jaký je význam slova Pastevec?

Pastevec, jinak též pastýř, je osoba, která pečuje o pastvu skotu, koz a ovcí, popř. dalších užitkových zvířat. Vykonává také jiné práce, které s pastvou souvisejí. Jedná se o historické povolání, které bylo praktikováno již od doby, kdy se člověk přestal živit pouze lovem. Pastevci byli zmiňováni již v Bibli.
Průvodcem pastýře byl pes, k vybavení patřil plášť, brašna na jídlo, hůl, popřípadě prak jako zbraň. Nejednalo se o finančně výhodné povolání, pastevec býval nemajetný, a pokud bydlel v obecní pastoušce, mohl mít i přiděleny i další povinnosti.Kdo je to, byl Pastevec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pastevec? Lidé, profese

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pastevec s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Mrtvice? Znáte pojem Metronom? Vzpomněli byste si na význam slova Baráž? Pamatujete si definici pojmu DPD?

Klíčová slova: význam slova, slovo, přesný výraz, formulace, význam, původ slova, popis, definice, termín, kdo je Pastevec?, heslo, kdo to je, etymologie, co znamená, co je to Pastevec?

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pastevec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pastevec? Kdo to byl Pastevec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pastevec? Definice pojmu Pastevec patří do sekce profese. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít výraz, text, termín, pojem kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Pastevec hledat i v jiných kategoriích (než profese).