Kdo je to?
Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Kdo je to Kurtizána?

Co znamená a jaký je význam slova Kurtizána?

Kurtizána je pojem, který vznikl ve Francii a ve středověku nejprve označoval příslušnici královského dvora, ale později získal trochu jiný význam. Kurtizánami byly nazývány milenky a společnice vysoce postavených mužů. Jejich úlohou však nebylo pouze totéž, čím se běžně zabývají prostitutky. Kurtizány musely být reprezentativní, umět se chovat ve společnosti, diplomaticky jednat a často byly zapleteny do různých intrik. Kurtizány mohly mít i politický vliv. Asi nejznámější kurtizánou byla Madame de Pompadour.Kdo je to, byl Kurtizána? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kurtizána? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Kurtizána? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Přestupek? Víte, co je to Voucher? Pamatujete si definici pojmu Dualita? Pamatujete si definici pojmu Ekokůže?

Klíčová slova: definice, slovo, co je to Kurtizána?, pojem, formulace, kdo to je, vysvětlení, popis, historie, popis, heslo, přesný význam, wiki, přesný výraz, význam slova

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Kurtizána

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Kurtizána? Kdo to byl Kurtizána? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kurtizána? Definice pojmu Kurtizána je v kategorii historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete se pokusit také najít pojem, definici, text, výraz například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.