Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Tento text (Paladin) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Disimulace? Znáte pojem Kazuistika? Vzpomněli byste si na význam slova Kalorie? Pamatujete si definici pojmu Flegmóna?

Klíčová slova: kdo to je, definice, co znamená, význam slova, termín, význam, heslo, popis, formulace, wiki, slovo, synonymum, přesný výraz, Paladin, vysvětlení

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Co znamená Paladin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin je v sekci historie. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?