Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Líbí se vám definice kdo je to Paladin? Pak se podělte s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Disimulace? Znáte pojem Kazuistika? Vzpomněli byste si na význam slova Kalorie? Pamatujete si definici pojmu Flegmóna?

Klíčová slova: co je to Paladin?, význam slova, kdo je Paladin?, historie, vysvětlení, původ slova, význam pojmu, termín, přesný výraz, slovo, pojem, synonymum, kdo to je, přesný význam, formulace

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Paladin

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, termín, výraz, heslo řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?