Kdo je to?
Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Kdo je to Paladin?

Jaký je význam slova Paladin? Co to znamená?

1. Slovo paladin má původ ve starověkém Římě. Tehdy to bylo označení pro člena císařovy palácové gardy v sídle, které se nacházelo na římském pahorku Palatin. V době raného středověku byl jako paladin nazýván vysoce postavený hodnostář, který byl důvěrníkem panovníka. Mezi paladiny patřili i význační členové papežského dvora.
2. V dnešních počítačových hrách a literatuře žánru fantasy se v některých případech používá výraz paladin pro členy nábožensko-rytířských řádů, jako byli např. templáři. Je to inspirováno křižáckými výpravami - paladinové jsou zbožní a dhodlaní bojovníci se zlem.Kdo je to, byl Paladin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Paladin? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Paladin sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Abázie? Pamatujete si definici pojmu Softball? Vzpomněli byste si na význam slova Žardiniéra? Vzpomněli byste si na význam slova MeToo?

Klíčová slova: formulace, význam, přesný význam, co znamená, slovo, přesný výraz, pojem, význam pojmu, historie, informace, vysvětlení, Paladin, co je to Paladin?, synonymum, wiki

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Paladin, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Paladin? Kdo to byl Paladin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Paladin? Definice pojmu Paladin se nachází v sekci historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít výraz, slovo, definici, termín řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?