Kdo je to?
Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Jaký je význam slova Polír? Co to znamená?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Polír s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu PDF? Znáte pojem Ganglion? Vzpomněli byste si na význam slova Zonky? Víte, co je to Schizma?

Klíčová slova: etymologie, pojem, co znamená, formulace, informace, definice, význam pojmu, přesný výraz, Polír, význam, přesný význam, wiki, popis, heslo, popis

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Polír, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Polír? Kdo to byl Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír se nachází v sekci historie. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.