Kdo je to?
Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Jaký je význam slova Polír? Co to znamená?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Tento text (Polír) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Ájurvéda? Znáte pojem Kickbox? Vzpomněli byste si na význam slova Harissa? Pamatujete si definici pojmu Audit?

Klíčová slova: původ slova, pojem, co znamená, wiki, slovo, kdo je Polír?, význam slova, popis, etymologie, co je to Polír?, přesný význam, přesný výraz, heslo, význam, historie

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Polír, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Polír? Kdo to byl Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír je v kategorii historie. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Polír i jinde než v sekci než v historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.