Kdo je to?
Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Kdo je to Polír?

Jaký je význam slova Polír? Co to znamená?

Polír bylo dříve označení pro vedoucí funkci na stavbě – stavbyvedoucího, dílovedoucího, dozorce nebo předáka. Původní slovo palír označovalo zástupce stavební huti ve středověku. Ta měla realizovat zadanou konkrétní stavbu. Polír mohl být rozhodujícím činitelem, který rozhodoval o konečné podobě stavby. V době před druhou světovou válkou dohlížel polír na výstavbu opevnění, kontroloval dodržení stavebních postupů i práci dělníků.
Dnes musí polír jako stavbyvedoucí získat oprávnění k odbornému vedení stavby. Jednoduché stavby vede autorizovaný architekt, další stavby realizuje autorizovaný technik nebo inženýr.Kdo je to, byl Polír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polír? Lidé, historie

Budeme rádi, pokud budete definici slova Polír sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Ájurvéda? Znáte pojem Kickbox? Vzpomněli byste si na význam slova Harissa? Pamatujete si definici pojmu Audit?

Klíčová slova: přesný význam, termín, přesný výraz, vysvětlení, popis, význam slova, původ slova, wiki, heslo, pojem, historie, Polír, etymologie, kdo to je, význam pojmu

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Polír

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Polír? Kdo to byl Polír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polír? Definice pojmu Polír patří do sekce historie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít pojem, text, definici, kupř. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Polír i v jiné kategorii než je sekce historie.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.