Kdo je to?
Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Franz Schubert?

Kdo to byl Franz Schubert? Stručný životopis

Franz Schubert, celým jménem Franz Peter Schubert, hudební skladatel rakouského původu a představitel raného romantizmu, se věnoval především písním a komorní tvorbě. Ve své hudbě se pokusil co nejlépe melodicky vystihnout romantiku a lyriku a byl nazýván poetickým hudebníkem. Je autorem mnoha skladeb pro klavír nebo komorní obsazení a také více než 600 písní, symfonií, církevní, baletní i divadelní hudby.
V době vlastního života se nedokázal příliš prosadit, úspěchy začaly přicházet až v závěru jeho života.Kdo byl Franz Schubert? Životopis Franz Schubert, slavní lidé, osobnosti z hudba

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Franz Schubert s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Franz Schubert

Národnost: rakouská
Datum narození: 31. ledna 1797
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 19. listopadu 1828

Víte, co je to Cartridge? Znáte pojem Euforie? Vzpomněli byste si na význam slova Kyretáž? Pamatujete si definici pojmu Entalpie?

Klíčová slova: etymologie, termín, co je to Franz Schubert?, původ slova, heslo, význam pojmu, popis, Franz Schubert, definice, formulace, popis, přesný výraz, význam slova, přesný význam, slovo

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Franz Schubert

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Franz Schubert? Kdo to byl Franz Schubert? Kdy se narodil Franz Schubert? Kde se narodil Franz Schubert? Kdy zemřel Franz Schubert? Franz Schubert se nachází v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Franz Schubert např. v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Franz Schubert i v jiné kategorii než je hudba.